Andrzej Kuśnierz z PTTK Racibórz z wyróżnieniem

andrzej kusnierz
Andrzej Kuśnierz z PTTK Racibórz z wyróżnieniem

W ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dzień Turystyki uhonorowano instytucje i osoby, które wsparły turystykę w regionie.

25 września w Koszęcinie uhonorowano instytucje i osoby, które dołożyły wiele od siebie dla ratowania turystyki w woj. śląskim w trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki.

- reklama -

– Województwo śląskie bardzo mocno stawia na turystykę, choć COVID-19 nieco pokrzyżował nam plany. Mocno wsparliśmy tę branżę. Śląski Pakiet dla Gospodarki, na który przeznaczyliśmy 1,4 mld zł, objął także turystykę. Nikogo nie zostawiliśmy w potrzebie. Cieszę się, że dziś możemy nagrodzić instytucje i ludzi, którzy przyczyniają się do jej rozwoju. Bardzo dziękuję za tą pracę. Niedawno powołaliśmy do życia Śląską Radę Turystyki, mamy grono ekspertów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą nam pomagać – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski, który wraz Jadwigą Wiśniewską, posłanką do Parlamentu Europejskiego wręczali dyplomy i wyróżnienia uhonorowanym osobom i instytucjom. W uroczystości wzięli udział ponadto: wicemarszałek województwa Wojciech Kałuża oraz radni Sejmiku – Bartłomiej Kowalski i Zbigniew Przedpełski.

W kategorii „Osobowość turystyczna roku” wyróżnienie zdobył Andrzej Kuśnierz, działacz PTTK Racibórz organizujący wiele imprez rowerowych i górskich dla społeczeństwa miasta, takich jak: Wiosenne Rajdy Topienia Marzanny oraz tradycyjnych już organizowanych od 50 lat rajdów pieszych i rowerowych „Szlakiem Husarii”. Jest jedynym przedstawicielem powiatu raciborskiego biorącym udział od ponad 10-ciu lat w Europejskich Zlotach Turystyki Rowerowej. Opracował projekt pod nazwą „Zdobywamy Szczyty Zaliczane do KGP z PTTK w Raciborzu”.

Lista laureatów.

fot. Tomasz Żak/UMWS, Andrzej Kuśnierz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj