Zatoka postojowa w Wodzisławiu Śląskim gotowa przed czasem

Zatoka
Zatoka postojowa gotowa miesiąc przed czasem

Ta inwestycja, długo wyczekiwana przez szkolną społeczność, ma poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z oferty edukacyjnej Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

Umowę na realizację zadania podpisano 20 sierpnia. Wykonawcą było wyłonione w przetargu konsorcjum firm „D-ART” Firma Budowlana Damian Ogrodowski oraz Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Infrago. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca na budowę zatoki postojowej miał 60 dni. Tymczasem już wczoraj oficjalnie odebrano ukończoną inwestycję. Jej koszt wyniósł nieco ponad 285 tys. zł.

- reklama -

Była to trzecia, tym razem skuteczna, próba rozwiązania problemów z bezpiecznym dowozem uczniów do szkoły. Wcześniej dwukrotnie ogłaszano przetarg na zagospodarowanie i urządzenie terenu przed wejściem do ZPSWR, m.in. pod kątem wygospodarowania placu manewrowego oraz miejsc postojowych. Niestety dwukrotnie nie udało się wyłonić wykonawcy. Z realizacji zadania jednak nie zrezygnowano.

Starosta Leszek Bizoń już na początku swojego urzędowania zapowiedział, że to przedsięwzięcie jest traktowane priorytetowo i gdy tylko uda się wygospodarować pieniądze na ten cel, inwestycja zostanie zrealizowana. Za trzecim razem przetarg udało się rozstrzygnąć z wynikiem pozytywnym, dzięki czemu na terenie dojazdowym do ZPSWR, który oferuje naukę dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zrobiło się bezpieczniej. Wczoraj teren ukończonej inwestycji wizytowali wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz odpowiedzialna resortowo za oświatę członkini zarządu powiatu Kornelia Newy, którym towarzyszył dyrektor ZPSWR Andrzej Skiba.

/SP w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj