Kreator na PUE ZUS podpowie, jak wypełnić wniosek dla pracujących za granicą

Kreator na PUE ZUS
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Od 30 września ZUS uruchamia nowy kreator na Platformie Usług Elektronicznych, który ma usprawnić proces wydania zaświadczenia A1. Dzięki niemu użytkownik krok po kroku zostanie poprowadzony przez system w celu wypełnienia właściwego formularza.

To kolejne rozwiązanie ZUS na Platformie Usług Elektronicznych, które ma pomóc klientom we właściwym wypełnianiu dokumentów. Już wcześniej wniosek o zaświadczenie A1 można było składać za pośrednictwem PUE ZUS, który został uproszczony i opracowany zgodnie z zasadami prostego języka. Teraz jego wypełnianie stało się o wiele prostsze dzięki uruchomionemu „Kreatorowi wniosku o wydanie zaświadczenia A1”.

- reklama -

Intuicyjne wypełnianie wniosku

– Kreator prowadzi klienta krok po kroku poprzez cały proces składania formularzy o zaświadczenie A1. Użytkownik nie musi się obawiać, czy w konkretnym przypadku wybrał odpowiedni do sytuacji formularz. To system na podstawie udzielonych w kreatorze odpowiedzi i w oparciu o podane informacje automatycznie rozpozna, który wniosek jest właściwy – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here