Konferencja „Porozmawiajmy o autyzmie” na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

Konferencja "Porozmawiajmy o autyzmie"

Tematami przewodnimi konferencji były m.in.  edukacja włączająca oraz bezpieczny start w dorosłość w kontekście aktualnych rozwiązań systemowych oraz rzeczywistej sytuacji rodzin osób w spektrum autyzmu.

3 października na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się konferencja szkoleniowo-naukowa pt. „Porozmawiajmy o autyzmie” zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia „Spektrum”. Gośćmi specjalnymi, a zarazem prowadzącymi konferencję, byli członkowie fundacji „Autism TEAM” oraz Inicjatywy Obywatelskiej „Chcemy całego życia!”: Agnieszka Warszawa, Sylwia Mądra, Jan Gawroński oi dr Michał T. Handzel OSPPE. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy i Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

- reklama -

Podczas konferencji poruszano zagadnienia związane z edukacją i startem w dorosłość w kontekście aktualnych rozwiązań systemowych oraz rzeczywistej sytuacji rodzin osób w spektrum autyzmu. Mówiono m.in. o obowiązkach, prawach, przywilejach, możliwościach i rozwiązaniach systemowych w praktycznym podejściu, merytorycznym i praktycznym wymiarze orzeczeń i procesu orzekania czy realizacji zaleceń z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego w placówce edukacyjnej. Przedstawiono też konkretne i sprawdzone wskazówki do działania na rzecz poprawy jakości edukacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czy dotyczące przeciwdziałaniu dyskryminacji uczniów ze SPE w szkole.

fot. Zuzanna Sczyrba, Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj