Racibórz na 15. miejscu w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Rynek

W zabawie w Raciborzu aktywny udział wzięło blisko 160 użytkowników, którzy zdobyli dla naszego miasta 646 punktów.

Do miejsca na podium i czołówki stawki jeszcze nam trochę brakuje, ale 15-te miejsce też cieszy! Czas na podsumowanie rywalizacji o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

- reklama -

Z ostatnim dniem września zakończyła się 2. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której brały udział 44 miasta. Przechodni Puchar zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów.

W zabawie w Raciborzu aktywny udział wzięło blisko 160 użytkowników, którzy zdobyli dla naszego miasta 646 punktów.

Kilometry były kręcone do ostatnich minut. Rywalizacji towarzyszyły niemałe emocje, ale i wydarzenia, których organizatorem było miasto Racibórz. Miłośnicy dwóch kółek mieli okazję się spotkać 5 września na Placu Dominikańskim na festiwalu Racibórz Kocha Rower, a potem wziąć udział w kolejnej Nocce Rowerowej, w której w tym roku udział wzięła rekordowa ilość 70 uczestników. Miasto zachęcało także do udziału w akcji poprzez publikacje na stronie internetowej, social mediach i zaprzyjaźnione redakcje.

-Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Racibórz wystartował w tym konkursie po raz pierwszy. Dzięki wspaniałemu odzewowi ze strony mieszkańców długo byliśmy liderem w województwie śląskim. Ostatecznie wyprzedziło nas Jaworzno i uplasowaliśmy się na drugim miejscu w województwie, a 15-tym w generalnej klasyfikacji – informuje magistrat.

Wśród biorących udział nie zabrakło rowerowych zapaleńców. Najaktywniejsi rowerzyści wykręcili w ciągu miesiąca powyżej 1,5 tys. kilometrów. Trzy osoby z najwyższym wynikiem otrzymają niespodzianki od Miasta Racibórz. W walkę o punkty i każdy kilometr zaangażowali się także pracownicy Urzędu Miasta. Wyselekcjonowana grupa śmiałków-ochotników „nakręciła” łącznie ponad 4500 km.

Liderzy w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski dla Raciborza:

1. miejsce – Paweł K. 2127 km
2. miejsce – Piotr Derkacz 1724 km
3. miejsce – Tomasz Piszczek 1664 km

Zwycięzcy są proszeni o zgłoszenie się do Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w celu odbioru nagród. Osoba do kontaktu: Grzegorz Kawalec podinspektor ds. turystyki i rekreacji w UM, tel. 032 75 50 703 , email: [email protected]

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj