Sprintem do maratonu, czyli VI Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków w ZSP 4 [ZDJĘCIA]

8 października przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu wzięły udział w VI OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

To projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

- reklama -

Każdy uczestnik imprezy otrzymał numer startowy, tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych, a przed biegiem odbyła się wesoła rozgrzewka. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. W organizowanym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się bowiem zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły 3500 metrów!

Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem medali oraz pamiątkowych dyplomów, natomiast Przedszkole otrzymało biegowy certyfikat.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj