Szpital przy Bema doczeka się zabezpieczenia? Prezydent przekazał środki

Prezydent Dariusz Polowy podjął decyzję o przekazaniu środków niezbędnych do dokonania zabezpieczenia starego szpitala zastępczo przez Państwową Inspekcję Nadzoru Budowlanego.

Temat wywołał radny Marcin Fica, który złożył w tej sprawie interpelację. – Kiedy pan prezydent załatwi zabezpieczenie szpitala przy Bema jak i Winiarni? Na początku kadencji mówił pan prezydent Polowy, że zabezpieczy te obiekty bo poprzednicy nie potrafili – napisał radny. W odpowiedzi Dariusz Polowy poinformował, że ruszyły procedury związane z przekazaniem środków na zabezpieczenie obiektu przy Bema.

- reklama -

-W związku z nieskuteczną jak dotąd egzekucją nakazu wykonania prac zabezpieczających na budynku starego szpitala przez właściciela nieruchomości, postępującą dewastacją obiektu i wzrastającym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi podjąłem decyzję o przekazaniu środków niezbędnych do dokonania zabezpieczenia obiektu zastępczo przez Państwową Inspekcję Nadzoru Budowlanego. Wydano już postanowienie w tej sprawie dla PINB, co wskazuje na konieczność niezwłocznego podjęcia działań mających na celu usunięcie niebezpieczeństwa dla ludzi i mienia.  Wnioskowana przez Państwową Inspekcję Nadzoru Budowlanego wysokość środków finansowych na zabezpieczenie budynku szpitala miejskiego przy ul. Bema 5 w Raciborzu  to 20.877,48 zł brutto. Środki te mają zostać przeznaczone na zabezpieczenie wszystkich otworów okiennych i drzwiowych w sposób trwały, uniemożliwiający wejście osób postronnych, wykonanie trwałego ogrodzenia od strony Parku Roth, usunięcie lub prawidłowe zamocowanie wszystkich luźnych czy odspojonych elementów elewacji budynku oraz przeszkleń otworów okiennych oraz oznakowanie tablicami ostrzegawczymi informującymi o zagrożeniu.  Ruszyły procedury związane z przekazaniem środków.  Zakres i forma pomocy miasta w prace zabezpieczające budynek Winiarni nie został jeszcze wypracowany – przekazał rezydent Dariusz Polowy.

Obszerną fotorelację z 2018 roku znajdziesz tutaj

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj