Papierowy zawrót głowy w bibliotece w Brzeziu [ZDJĘCIA]

Papierowy zawrót głowy w bibliotece w Brzeziu

Poznali niezwykłą historię papieru, rozwijali swoje zdolności manualne i wyobraźnię, ale przede wszystkim świetnie się bawili. Najstarsza grupa z Przedszkola nr 16 wzięła udział w warsztatach „Papierowy zawrót głowy” zorganizowanych przez bibliotekę w Brzeziu.

Biblioteka w Brzeziu staje się kulturalnym centrum dzielnicy. Po spotkaniu z pisarką Agatą Widzowską biblioteka zorganizowała kolejne kreatywne zajęcia. Warsztaty pod nazwą „Papierowy zawrót głowy” poprowadził Piotr Mojżyszek z „Opowiadamy o Świecie”. Dzieci miały okazję m.in. zamoczyć ręce w ciepłej pulpie, żeby wydobyć papierową masę i stworzyć z niej cuda. Ze starych gazet zrobiły papier czerpany i używając fantazji zatopiły w nim kwiaty i listki.

- reklama -

Czym i na czym pisano przed erą papieru? Kiedy i z czego powstała pierwsza książka i czy słusznie uważana jest za najpotężniejszy przedmiot naszych czasów? Warsztaty papieru czerpanego były także okazją do prześledzenia, jak przez wieki zmieniały się materiały, na których zapisywano informacje – bambusowe deszczułki, papirus i pergamin, przez płyty cd, do dysku komputerowego. Dzieciom bardzo spodobały się warsztaty i aktywnie w nich uczestniczyły.

Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj