Przejścia dla pieszych w Raciborzu będą doświetlone. Ruszyły prace

Przejscia

Przy każdym z dwunastu przejść zamontowane zostaną dwa słupy oświetleniowe z oprawami dedykowanymi dla przejść dla pieszych. Dodatkowo przy wytypowanych przejściach zainstalowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu, w postaci punktowych elementów odblaskowych.

Ruszyły prace związane z doświetleniem dwunastu przejść dla pieszych w Raciborzu. Dzisiaj trwa montaż oświetlenia przy ul. Wojska Polskiego 17 i 15. W kolejnych dniach prace będą prowadzone przy przejściach na ulicach: Opawskiej, Podwalu, Ogrodowej i Słowackiego. Zadanie realizowane jest przy wsparciu środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych.

- reklama -

Poniżej przedstawiamy dokładne lokalizacje przejść objętych programem:

1. Opawska 102 ( Katowicka, Tomi Markt)
2. Opawska ( Lwowska, Apteka pod Różami)
3. Opawska ( Euro Szkło)
4. Podwale ( Batorego od strony Kauflandu)
5. Podwale ( od strony ronda)
6. Wojska Polskiego 17 ( przed ul. Wileńską)
7. Wojska Polskiego 15 (za ul. Wileńską)
8. Wojska Polskiego (przed Klasztorną)
9. Ogrodowa (przed ul. Pracy)
10. Ogrodowa 23 ( przy dawnej Biedronce)
11. Ogrodowa ( przed ul. Karola Miarki)
12. Słowackiego (ul. Wczasowa, sklep Biedronka)

Przy każdym z przejść zamontowane zostaną dwa słupy oświetleniowe z oprawami dedykowanymi dla przejść dla pieszych. Dodatkowo przy wytypowanych przejściach zainstalowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu, w postaci punktowych elementów odblaskowych – tzw. kocie oczy. Wymienione zostaną ponadto słupki dla znaku informacyjnego przejście dla pieszych (D6) na słupki odblaskowe.

– Od początku zależało nam, aby na liście przejść wymagających doświetlenia znalazły się nie tylko te, na które wskazują wyniki badań fotometrycznych czy zalecenia ekspertów od bezpieczeństwa ruchu drogowego. To dlatego w lutym zwróciliśmy się także z apelem do mieszkańców o pomoc w wytypowaniu przejść, które Państwa zdaniem w pierwszej kolejności wymagają doświetlenia. Było jedno obostrzenie – zadanie może być realizowane tylko na drodze gminnej – mówi prezydent Dariusz Polowy.

Elementem realizowanego projektu pn.: „Bezpieczni, świadomi i pewni – mieszkańcy Raciborza na przejściach dla pieszych” z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka są także spotkania informacyjne i edukacyjne dla mieszkańców w czasie których funkcjonariusze policji i straży miejskiej podejmują tematykę bezpiecznego zachowania w obrębie przejść dla pieszych.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here