Interna w Rydułtowach zawieszona. W PPZOZ powstaje oddział „covid”

szpital rydultowy
Szpital w Rydułtowach

Szpital w Rydułtowach nadal będzie udzielać na dotychczasowych zasadach świadczeń na oddziale pediatrycznym i rehabilitacyjnym oraz w tamtejszych w poradniach.

Z uwagi na decyzję wojewody śląskiego nakładającą na Powiatowe Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej obowiązek utworzenia oddziału dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, na 3 miesiące do 27 stycznia 2021 r. czasowo zawieszona zostaje działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym – Centrum Leczenia Chorób Wieku Podeszłego w Rydułtowach.

- reklama -

Jednocześnie dyrekcja PPZOZ informuje, że świadczenia zdrowotne z zakresu chorób wewnętrznych zabezpieczane będą przez szpital w Wodzisławiu Śląskim. Szpital w Rydułtowach nadal będzie udzielać na dotychczasowych zasadach świadczeń na oddziale pediatrycznym i rehabilitacyjnym oraz w tamtejszych w poradniach.

Oddział leczący osoby chore na COVID-19 będzie dysponować 20 łóżkami, w tym z 5 łóżkami respiratorowymi z kardiomonitorem. Dodatkowo w Izbie Przyjęć i pozostałych oddziałach funkcjonować będzie też 18 miejsc obserwacyjnych dla osób podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj