Racibórz: Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Dzień Wszystkich Świętych

Na ul. Ocickiej w Raciborzu, a także w Markowicach i Brzeziu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

W okresie od 29 października do 2 listopada w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Raciborza wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

- reklama -

Cmentarz Jeruzalem

1 listopada odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 – ul. Starowiejska – do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Miasto prosi o parkowanie samochodów na miejscach utwardzonych na parkingu Jeruzalem I przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej)

Na ulicy Opawskiej na wysokości sklepu Lidl zlokalizowany zostanie przystanek autobusowy na 1 listopada.

Brzezie

Od 29 października do 2 listopada na ul. Strażackiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w kierunku od ul. Pogrzebieńskiej do ul. Bitwy Olzańskiej.

Markowice

Od 1 do 2 listopada na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ul. Jordana do ul. Gliwickiej zostanie wprowadzony ruchu jednokierunkowy.

– Apelujemy do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów. Apelujemy również do wszystkich kierowców, którzy będą poruszać się swoimi pojazdami w okolicach cmentarzy, o bezwzględne wykonywanie poleceń policjantów oraz innych służb zajmujących się kierowaniem ruchu. Pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – apeluje miasto.

Czytaj także: Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej 1 listopada

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj