Bezpłatna infolinia dla bezdomnych

Pierwsza pomoc w przypadku wychłodzenia. Poznaj fakty i mity
Najbardziej narażeni na wychłodzenie są ludzie bezdomni, którzy przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach tj, pustostany, altanki na działkach czy piwnicach. Zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay

Od 1 listopada do końca marca można będzie uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomił bezpłatny trzycyfrowy numer telefonu 987, pod którym przez cała dobę od 1 listopada do końca marca można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

- reklama -

W ramach akcji powstały też plakaty, które zostały przekazane do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/akcja-zima.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj