Eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w RCK

koledy
Boże Narodzenie

Festiwal im. ks. Kazimierza Szwarlika to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju.

Już niedługo XXVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. To jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju.

- reklama -

Pierwszy etap festiwalu – eliminacje rejonowe – odbędzie się w dniach 7-27 grudnia. W Raciborskim Centrum Kultury eliminacje przewidziane są na 16 grudnia. Drugi etap – przesłuchania finałowe – zaplanowano na 7-9 stycznia 2021 r., a koncert galowy – 10 stycznia 2021 r.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów – dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia za wyjątkiem uczniów klas wokalnych. Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji festiwalu 6 lat.

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Zgłoszenia do festiwalu przyjmowane są do dnia 30 listopada.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie www.mfkip.pl/rejestracja i przesłania pliku nagrania wideo. Jest to jedyna forma zgłoszeń na festiwal.

Więcej informacji o festiwalu: https://mfkip.pl/o-festiwalu.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie festiwalu oraz na www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2249-xxvii-edycja-miedzynarodowego-festiwalu-koled-i-pastoralek-im-ks-kazimierza-szwarlika.html.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj