Powiat wodzisławski: Zmiany w komunikacji powiatowej

pks raciborz wodzislaw
Fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

Wydłużenie linii Wodzisław Śląski – Buków aż do Krzyżanowic i zmiana jej przebiegu na terenie stolicy powiatu, a także wniosek o wsparcie powiatowej komunikacji z Funduszu Przewozów Autobusowych to zmiany, jakie w najbliższym czasie planowane są w powiatowej komunikacji publicznej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Od 1 listopada linia 42 z Wodzisławia Śl. do Bukowa przez Zawadę, Syrynię i Nieboczowy zostanie w dni nauki szkolnej wydłużona do Krzyżanowic. Korekcie ulega także jej trasa na terenie Wodzisławia Śl., również w dni wolne od nauki szkolnej. Linia będzie obsługiwała przystanki: Matuszczyka skrzyżowanie oraz Matuszczyka os. XXX-lecia, Radlińska ZSZ, 26 Marca biblioteka oraz Jana Pawła II/Witosa dworzec kolejowy. Zmianie ponadto ulegnie czas odjazdów poszczególnych kursów. Nowy rozkład jazdy w zakładce na stronie rozklady.powiatwodzislawski.pl.

- reklama -

Zmiana związana jest z ubieganiem się przez Powiat Wodzisławski o dofinansowanie do nierentownych linii z Funduszu Przewozów Autobusowych. Poza wspomnianą linią nr 42, o przebiegu wydłużonym do Krzyżanowic, wodzisławskie starostwo złożyło do wojewody śląskiego jeszcze wniosek o dofinansowanie linii nr 37 z Wodzisławia Śl. do Skrzyszowa przez Krostoszowice. Szacuje się, że dzięki dofinansowaniu oszczędności mogą sięgnąć nawet 200 tys. zł. Przy okazji powstaną też zupełnie nowe połączenia.

Z podobnym wnioskiem jak Powiat Wodzisławski do wojewody wystąpił również Powiat Raciborski dla linii Racibórz – Rydułtowy przez Kornowac (była linia PK nr 14). Jest to o tyle ważne, że linia ta jest współfinansowana w 40% przez samorządy powiatu wodzisławskiego (Miasto Rydułtowy, Miasto Pszów oraz Powiat Wodzisławski).

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here