Łukasz Kohut napisał list do prezydenta Niemiec. „Śląskie chętnie przyjmie pomoc”

lukasz kohut pe
Łukasz Kohut. Fot. Facebook

– Chcę prosić Pana o pomoc w zakresie dostawy specjalistycznego sprzętu medycznego i wsparcia personelu medycznego. O ile to jest to możliwe, chciałbym również prosić o możliwość transportu części pacjentów wymagających natychmiastowej opieki medycznej do ośrodków zlokalizowanych na terenie Republiki Federalnej Niemiec – napisał europoseł.

Pod koniec października prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w liście do prezydenta Andrzeja Dudy zaoferował Polsce pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Adnrzej Duda zapewnił, że „Polska, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest gotowa ściśle współpracować z Niemcami w walce ze skutkami pandemii COVID-19”. – W tym trudnym czasie szczególnej wartości nabierają wszelkie gesty solidarności. Tym bardziej dziękuję za Twój list i propozycję ewentualnej pomocy ze strony Niemiec. Wiem, że nasi rządowi koledzy współpracują bardzo blisko w zakresie przeciwdziałania pandemii. Polska, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest gotowa ściśle współpracować z Niemcami w walce ze skutkami pandemii COVID-19. Nie ulega bowiem dla mnie wątpliwości, że obok sprawnej służby zdrowia, potencjalnej szczepionki i właściwych działań podejmowanych na poziomie krajowym to właśnie solidarna współpraca między krajami ułatwi i przyspieszy skuteczne wychodzenie ze społeczno-gospodarczych skutków pandemii – napisał prezydent RP.

- reklama -

Widząc brak realnego zainteresowania ze strony Andrzeja Dudy na ofertę pomocy przedstawioną przez prezydenta Niemiec, poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut w swoim liście do Franka-Waltera Steinmeiera zwrócił się o pomoc w zakresie dostawy specjalistycznego sprzętu medycznego i wsparcia personelu medycznego.

– Z wielką radością przyjąłem informację o możliwości pomocy medycznej dla Polski oferowanej przez Pański kraj – Niemcy – w walce z pandemią koronawirusa. Sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest krytyczna – napisał pochodzący z Rybnika europoseł. – Widząc brak realnego zainteresowania ze strony Prezydenta RP Andrzeja Dudy na ofertę pomocy zawartą w Pańskim liście, w obliczu tej kryzysowej sytuacji oraz mając na uwadze życie mieszkanek i mieszkańców Śląska i całego województwa śląskiego, z którego to regionu pochodzę i który reprezentuję z dumą w Parlamencie Europejskim, chcę prosić Pana o pomoc w zakresie dostawy specjalistycznego sprzętu medycznego i wsparcia personelu medycznego. O ile to jest to możliwe, chciałbym również prosić o możliwość transportu części pacjentów wymagających natychmiastowej opieki medycznej do ośrodków zlokalizowanych na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Nie mam żadnych wątpliwości, że dodatkowa pomoc jest nam w tej chwili niezbędna – przekonuje europoseł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj