Emerytura dla rocznika 1953. Dyżur telefoniczny ZUS

Telefon
Zdjęcie poglądowe

Nowe przepisy pozwalają na ponowne ustalenie wysokości świadczenia bez jego pomniejszania o sumę kwot pobranych wcześniejszych emerytur. W niektórych przypadkach może oznaczać to wzrost emerytury nawet o kilkaset złotych.

26 listopada rybnicki ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny dla osób urodzonych w 1953 r., które są zainteresowane przeliczeniem swojej emerytury. Nowe przepisy pozwalają na ponowne ustalenie wysokości świadczenia bez jego pomniejszania o sumę kwot pobranych wcześniejszych emerytur. W niektórych przypadkach może oznaczać to wzrost emerytury nawet o kilkaset złotych.

- reklama -

Dyżur odbędzie się w godz. od 10:00 do 13:00. Osoby zainteresowane tematyką mogą dzwonić po poradę czy konsultację pod numer telefonu 727 690 825.

– Nowe przepisy dotyczą wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 r. i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. Z terenu oddziału ZUS w Rybniku takie przeliczenie może dotyczyć nawet kilku tysięcy osób. Już teraz obserwujemy bardzo duże zainteresowanie. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologicznej w kraju, chcieliśmy ułatwić naszym klientom dostęp do informacji poprzez kontakt telefoniczny. Jeśli ktoś ma pytania w tym zakresie, nie musi wychodzić z domu, wystarczy, że zadzwoni w czwartek pod wskazany numer telefonu, a specjaliści z ZUS odpowiedzą na jego pytania – zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dzięki rozmowie z ekspertem ZUS emeryt czy rencista dowie się, czy przeliczenie dla rocznika 1953 będzie dotyczyło jego emerytury, a jeżeli tak, to czy nastąpi ono z „urzędu”, czy też będzie musiał złożyć stosowny wniosek. – Termin na złożenie takiego wniosku jest ograniczony, bo do 11 stycznia 2021 r., dlatego warto się pospieszyć, by nie zaprzepaścić takiej możliwości – przestrzega rzeczniczka.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj