Opowieści z Wysp Brytyjskich w raciborskiej bibliotece [WIDEO]

Jolanta Reisch Klose
Rozmowa z Jolantą Reisch-Klose

Jolanta Reisch-Klose zabrała czytelników m.in. na spacer po najważniejszych zabytkach Londynu, opowiedziała o praktycznych aspektach takich jak chociażby przemieszczanie się po stolicy czy oprowadziła po najsłynniejszych muzeach.

Czy wiesz, że Londyn był pierwszym miastem na świecie, które posiadało system metra, Big Ben to tak naprawdę nie zegar, tylko dzwon, a gdy spadnie 3 cm śniegu, to stolica Anglii dosłownie staje w miejscu? Gościem online Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była Jolanta Reisch-Klose, która zaprezentowała slajdowisko „Niech Bóg chroni królową – opowieść z Wysp Brytyjskich”.

- reklama -

Jolancie Reisch-Klose drogę do Anglii utorowała wielka miłość do historii. Pierwszy raz wyjechała tam w 1993 roku. Wyjechała i… zakochała się w architekturze, mentalności, zwyczajach. Ostatecznie dziennikarka mieszkała w Anglii pięć lat, a swoje wspomnienia z pobytu zaprezentowała w raciborskiej bibliotece. Jolanta Reisch-Klose zabrała czytelników m.in. na spacer po najważniejszych zabytkach Londynu, opowiedziała o praktycznych aspektach takich jak chociażby przemieszczanie się po stolicy czy oprowadziła po najsłynniejszych muzeach. Jednak najdłużej zatrzymała się przed Buckingham Palace, opisując burzliwe losy rodziny królewskiej. Na koniec publiczność miała okazję zaglądnąć na przedmieścia, odwiedzić Zamek w Windsorze czy podziwiać wyścigi konne Royal Ascot Racecourse w Ascot.

Całe nagranie:

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj