Przy Pogrzebieńskiej w Raciborzu powstaje chodnik

Budowa chodnika na ul. Pogrzebieńskiej w Raciborzu-Brzeziu

Przebudowane będą też chodniki w Siedliskach i w Pogrzebieniu.

– Poprawiając infrastrukturę drogowa powiatu, nie możemy zapominać o pieszych i ich bezpieczeństwie na drodze. Dlatego przystępujemy również do remontów starszych i budowy nowych ciągów komunikacyjnych dla pieszych – zapowiadają władze powiatu raciborskiego.

- reklama -

Wzdłuż drogi powiatowej przy ul. Pogrzebieńskiej w Raciborzu, na odcinku od ul. Glinianej do rejonu skrzyżowania z ul. Pogwizdowską, rozpoczęła się budowa nowego chodnika. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana nawierzchnia chodnikowa oraz związanych z nią elementów odwodnienia. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Rybnika, a jego wartość umowna wynosi 86 255,66 zł. Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Raciborski i Miasto Racibórz jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców dzielnicy Brzezie.

Ponadto rozstrzygnięto przetarg na przebudowę chodnika w Siedliskach w gminie Kuźnia Raciborska. Przebudowę wykonana Zakład Usług Budowlanych MARBUD Mariusz Ogrodowski z Rybnika za umowną kwotę 54 987,97 zł. Roboty budowlane rozpoczęły się w poniedziałek i będą obejmowały m.in. wymianę krawężników, wymianę konstrukcji i nawierzchni chodnika. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Powiatu Raciborskiego i Miasta Kuźnia Raciborska.

Powiat remontuje również chodnik w Pogrzebieniu w gminie Kornowac wzdłuż ul. Pamiątki i Brzeskiej w kierunku Raciborza-Brzezia. W postępowaniu przetargowym na realizacje zadania najkorzystniejszą ofertę na kwotę 65 571 zł przedstawiła firma A&M Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Mateusz Kűhn z Krzyżanowic. Po podpisaniu umowy wykonawca przystąpi do wymiany konstrukcji i nawierzchni chodnika wraz z krawężnikami. Jeśli pogoda pozwoli, nie wyklucza się kontynuacji remontu dalszego odcinak chodnika w kierunku Raciborza-Brzezia.

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj