Jak oszczędzać na produktach z gazetkami z supermarketów?

Gazetki promocyjne

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że we współczesnym świecie duże sieci detaliczne walczą o swoich kupujących i w tym celu między innymi co tydzień oferują zakup różnych grup przecenionych towarów. Ofert na rynku jest tak sporo, że zorientowanie się w nich może być naprawdę problemem. Dla komfortu kupujących raz na tydzień lub rzadziej sklepy publikują gazetki promocyjne, pozwalające na niezłe oszczędności. Dzisiaj opowiemy o najbardziej efektywnych sposobach oszczędzania za pomocą gazetek promocyjnych.

Gazetki promocyjne: czy to się opłaca?

Dość często, myśląc o tanich zakupach, ludzie porównują je do zakupów produktów mniej jakościowych lub do wielogodzinnego wyszukiwania odpowiednich opcji w licznych sklepach, co wiąże się ze stratą czasu i nerwów. W rzeczywistości to jednak nie wygląda w ten sposób: gazetka Lidla na przykład informuje o dobrych zniżkach na towary zarówno z podstawowej oferty sklepu, jak i o zniżkach na towary klasy premium lub także towary zagranicznych producentów (najczęściej niemieckich i greckich), które pojawiają się w sklepach okresowo.

- reklama -

Z kolei przystępne ceny w Stokrotce, o których także dowiesz się z gazetek promocyjnych, pozwolą ukształtować wysokiej jakości koszyk zakupów produktów żywnościowych i jednocześnie dobrze zaoszczędzić.

Odpowiednio, posiadając dostęp do gazetek promocyjnych nie trzeba chodzić do wszystkich sklepów, aby wybrać ten najbardziej opłacalny. Wystarczy przejrzeć katalogi pobliskich sklepów i wybierać te spośród nich, w których potrzebne produkty są obecnie w sprzedaży ze zniżką. Oczywiście, jeśli zaczniesz przeszukiwać wszystkie gazetki promocyjne, to także stracisz czas. Dlatego polecamy na bieżąco zapoznawać się z aktualnymi ofertami promocyjnymi na portalu Rabato lub za pomocą aplikacji mobilnej, opracowanej przez właścicieli tej strony. W aplikacji można także znaleźć opinie klientów, zobaczyć popularność produktu, polubić go i udostępnić swoje znalezisko znajomym w sieciach społecznościowych. To naprawdę świetna opcja i decydując się na korzystanie z niej uzyskujesz liczne zalety, w tym:

⦁ Dostęp do gazetek promocyjnych wszystkich znanych polskich sklepów z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnego urządzenia;
⦁ Obecność na stronie najnowszych gazetek promocyjnych z aktualnymi ofertami zniżkowymi;
⦁ W aplikacji dodatkowo można tworzyć listy zakupów i porównywać dostępne oferty.

Jakie zniżki warto uznać za najbardziej opłacalne?

Opłacalność zniżek zależy od wielu czynników, ale doświadczeni shopperzy mają kilka własnych reguł. Na przykład, za dobrą zniżkę na produkty żywnościowe uważany jest rabat, który wynosi co najmniej 30%, z kolei zniżki na domowe środki czyszczące są uważane za opłacalne, jeśli wynoszą minimum 50%. To jednak nie wszystko. Należy także pamiętać o tym, że im większa jest początkowa cena towaru, tym większa zniżka powinna być na niego ustalana.

Na przykład, pasta dla zębów, wyprodukowana przez tego samego producenta, jest przeceniana na różne sposoby: cena towarów z serii premialnej obniżana jest najczęściej o 30-50%, natomiast z budżetowej – maksymalnie o 10-20%. Żeby orientować się w tym, czy zniżka jest opłacalna, należy wiedzieć o tym, jaka jest początkowa cena towaru i w tym także pomagają gazetki promocyjne, w których często drukuje się nie tylko nową, ale i starą (przekreśloną) cenę produktów na promocji.

Praktyczne wykorzystanie informacji o zniżkach

Teraz, kiedy już wiesz, skąd dowiadywać się o zniżkach, a także jak się kształtują, możemy przejść do praktycznego wykorzystania tej wiedzy. Najtrudniejszą częścią polowania na rabaty jest nie dać się nabrać na pułapki marketerów i nie robić zakupów wyłącznie z tego powodu, że na jakimś towarze widnieje metka “przecena”. Na przykład, mieszkasz sam i widzisz na sklepowej półce 3-litrowy słoik z oliwkami ze zniżką 70%.

Owszem, jest to świetna oferta dla dużej rodziny, ale najprawdopodobniej za parę tygodni wyrzucisz słoik i jego zawartość, jeśli żyjesz sam. Jeszcze mniej logicznym posunięciem będzie kupowanie produktów, których nie lubisz jeść. Otóż, polecamy za każdym razem, jak weźmiesz towar z półki sklepowej, zadawać sobie takie pytania:

⦁ Czy będę korzystać z tego produktu w najbliższym czasie?
⦁ Czy ma sens kupowania tego produktu w celu robienia zapasów?
⦁ Czy w ogóle potrzebuję tego produktu?

Kiedy kupujesz ze zniżką, w trakcie robienia zakupów, uważaj na daty ważności produktów i obliczaj, kiedy mniej więcej zamierzasz je spożyć: w ten sposób wydane pieniądze następnie nie zostaną wyrzucone do kosza. Opłaca się na przykład kupowanie płatków śniadaniowych, konserw, sosów i keczupu, herbaty i kawy na 2-3 miesiące naprzód. Chemię gospodarczą, produkty higieniczne, przyprawy, baterie i żarówki można zazwyczaj kupić kupić z zamiarem przechowywania ich przez rok.

Otóż, teraz jest najlepszy czas, aby przestać robić pochopne zakupy – uzbrój się w przydatną wiedzę, którą dzielimy się w tym artykule i udaj się na naprawdę produktywne zakupy!

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj