Katarzyna Jasińska zwyciężczynią konkursu na najlepszy biznesplan

katarzyna jasinska pusty hasiok (1)
5 tys. zł na rozwój Pustego Hasioka

Katarzyna Jasińska to właścicielka firmy Pusty Hasiok produkującej ekologiczne środki czystości i akcesoria pomocne w sprzątaniu. Jej produkty wpisują się w ideę „zero waste” poprzez pakowanie tylko w wielorazowe zwrotne słoiki, a składniki użyte do produkcji są pochodzenia naturalnego.

Katarzyna Jasińska – właścicielka firmy Pusty Hasiok produkującej ekologiczne środki czystości i akcesoria pomocne w sprzątaniu, to zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu na najlepszy biznesplan w Raciborzu. Dziś, 15 grudnia, otrzymała od prezydenta miasta Dariusza Polowego czek na 5 tys. złotych. Zwyciężczyni wygraną planuje przeznaczyć na rozwój swojej firmy, a konkretnie zakup mieszalnika, dzięki któremu zwiększy możliwości produkcyjne swojej firmy. – Każda branża ma swoje tajemnice, o których wiedzą tylko ci, którzy w niej działają. Perspektywy i potencjał tego pomysłu bez wątpienia są obiecujące. Życzę, aby z rozwoju firmy mimo trosk, które mogą temu towarzyszyć, pani Katarzyna czerpała jak najwięcej radości – życzył zwyciężczyni prezydent Dariusz Polowy.

- reklama -

Produkty „zero waste” rodem ze Śląska

W domowej manufakturze Pusty Hasiok powstają ekologiczne środki czystości i akcesoria pomocne w sprzątaniu. – Moje produkty wpisują się w ideę „zero waste” poprzez pakowanie tylko w wielorazowe zwrotne słoiki. Co więcej, składniki użyte do produkcji są pochodzenia naturalnego i ich stosowanie jest neutralne dla środowiska – wyjaśnia Katarzyna Jasińska. W swojej ofercie ma m. in. tabletki do zmywarki i pastę do trudnych zabrudzeń. W końcowej fazie testów są proszek do prania i nabłyszczacz do zmywarek. Produkty można kupić na Bio-bazarze w Raciborzu oraz na Targu na Zielonym w Gliwicach. Katarzyna Jasińska należy również do Kooperatywy Społecznej Tomata jako dostawca. Produkty można zamówić także przez OLX oraz Facebook.

Rozwiązanie lokalne na globalny problem

Pusty Hasiok buduje swoją markę. Staje się częścią społeczności, której zależy na ekologii. Lokalnie Pusty Hasiok nie ma konkurencji. – W skali kraju nikt nie stosuje produktów zwrotnych, co jest jednym ze znaków rozpoznawczych mojej firmy. Konkurencja na rynku Polskim to m.in Klareko z Olsztyna czy Balija z Rzeszowa. Globalni producenci środków czystości również tworzą linię eko. Jednak istnieje szybko rozwijająca się nisza osób świadomych. Osób ceniących prosty skład, rzemieślnicze podejście, 100% naturalne składniki, ekologię. Są to klienci, dla których globalne marki są zaprzeczeniem tych wartości – zauważa zwyciężczyni konkursu na najlepszy biznesplan.

Dziewczyna z Krakowa. Technolog od nowych produktów

Katarzyna Jasińska pochodzi z Krakowa. Do Raciborza przyjechała 8 lat temu. To zdecydowanie jej miasto. – Doskonałe do życia, pracy i wychowania dzieci – podkreślała podczas dzisiejszego spotkania z prezydentem w urzędzie miasta.

Katarzyna Jasińska jest absolwentką Katedry Biomateriałów i Kompozytów Akademii Górniczo Hutniczej. Wiedzę zdobytą podczas studiów stosuje zarówno w pracy zawodowej jako specjalista ds. technologii w firmie Tokai Cobex, gdzie tworzy nowe produkty oraz zarządza projektami optymalizującymi procesy produkcyjne, jak i w swoim projekcie Pusty Hasiok. Dzisiaj jej mikrofirma przyjmuje model dystrybucji bezpośredniej na bio-bazarach oraz poprzez kooperatywy spożywcze. Celem Pustego Hasioka jest uruchomienie linii produkcyjnej ekologicznych środków czystości. Tylko od zwiększenia możliwości produkcyjnych zależy rozszerzenie sprzedaży o sklep internetowy, sklepy ekologiczne oraz portale internetowe. To wymaga inwestycji. Jedną z pierwszych będzie zakupienie nowego mieszalnika, który pozwoli zwiększyć moce przerobowe. W planach firmy są również warsztaty z tworzenia domowej chemii.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj