Emerytury i renty jeszcze przed świętami

pieniadze zloty pln

Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, w grudniu wypłatę świadczeń otrzymają nieco wcześniej, podobnie jak to było w latach poprzednich.

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Emeryci i renciści z niecierpliwością czekają na swoją świadczenie. Niektórzy obawiają się. czy otrzymają je jeszcze przed świętami. Cześć z nich termin wypłatę swojej emerytury czy renty ma na 25. dzień miesiąca, a w grudniu wypada w święta Bożego Narodzenia.

- reklama -

– Wiemy, że nasi klienci oczekują na wypłaty swoich świadczeń, szczególnie w tym okresie przedświątecznym. Dlatego uspokajamy i przypominamy, że emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, w grudniu wypłatę świadczeń otrzymają nieco wcześniej, podobnie jak to było w latach poprzednich. I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21 grudnia. Świadczenia, które przekazywane są na konto, trafią do banków 23 grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22 grudnia – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dobra wiadomość także dla tych osób, których termin wypłaty emerytury lub renty ustalony jest na pierwszy dzień danego miesiąca. Osoby, które powinny otrzymać świadczenie 1 stycznia 2021 r. również otrzymają pieniądze wcześniej. Emerytury doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 28 grudnia, natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 29 i 30 grudnia.

– Zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem, musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz – dodaje rzeczniczka.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj