Bezpłatne badania mammograficzne w Kuźni Raciborskiej, Krzanowicach i Raciborzu

mammografia racibórz
Mammografia

Do badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. „Planuję Długie Życie”, Lux Med zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

- reklama -

Do badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna Lux Med będzie do dyspozycji pań w następujących terminach:
– Kuźnia Raciborska – 18 lutego w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Klasztorna 9
– Krzanowice – 25 lutego w godzinach od 13.00 do 16.00 przy Spółdzielni Kółek Rolniczych, ul. Cegielniana
– Racibórz – 26 lutego w godzinach od 8.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Podwale 22

W 2021 r. po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. – Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia – podkreślają organizatorzy badań.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji badanych są także środki do dezynfekcji rąk.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here