Miasto zachęca mieszkańców: Stwórz z nami Strategię Rozwoju Raciborza

Włodarze Raciborza zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 16:00. Tematem będzie nowa strategia rozwoju miasta.

W raciborskim magistracie rok 2021 stoi pod znakiem opracowania strategii rozwoju miasta na najbliższych 10 lat. Prace rozpoczną się od otwartego spotkania z mieszkańcami. Niestety, ze względu na pandemię, odbędzie się ono przez internetową platformę do telekonferencji.

- reklama -

– W wyborach przedstawiłem mieszkańcom „Dziesiątkę Polowego”, która znalazła poparcie raciborzan – mówi Dariusz Polowy, prezydent miasta. – Teraz jest czas, by spojrzeć z szerszej perspektywy, podjąć dialog z różnymi grupami społecznymi i rozwinąć pomysły pojawiające się w głowach wielu z nas, którzy łączą swoje życie prywatne lub zawodowe z Raciborzem – dodaje prezydent i uzupełnia, że opracowanie długookresowej strategii rozwoju miasta jest dla niego szczególnie ważne. Prace nad dokumentem powierzone zostały nowo wybranemu wiceprezydentowi Dawidowi Wacławczykowi.

Włodarze Raciborza zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 16:00. W link do telekonferencji będzie można kliknąć na stronie www.strategia.raciborz.pl – Jestem przekonany, że wielu z nas będzie świetnymi strategami dla swojego miasta i liczę na zaangażowanie w dyskusję oraz cenne opinie – komentuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Zapewnia jednocześnie, że na jednym spotkaniu się nie skończy. Mieszkańcy będą również mogli wypowiedzieć się za pośrednictwem ankiety, a w kolejnych tygodniach będą spotykali się na warsztatach w dzielnicach. – Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej opinii przed wakacjami, by potem przystąpić do wymaganych prawem procedur administracyjnych i po wszystkich uzgodnieniach u progu zimy przedstawić dokument Radzie Miasta – dodaje wiceprezydent.

Do niedawna Racibórz posługiwał się dokumentem strategicznym obejmującym lata 2013-2020. Obecnie miasto stoi przed nowymi wyzwaniami, z którymi musi się zmierzyć. Prace nad strategią pozwolą uzgodnić najważniejsze dla raciborzan kierunki rozwoju. Nowa strategia posłuży również zdobywaniu środków unijnych i rządowych na inwestycje i nowatorskie projekty społeczne.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ktoś jeszcze wierzy, że rozmowa z Polowym i jego świtą coś da? Ja straciłam złudzenia po tym jak chciał zamknąć szkołę, jak rozmawiał z seniorami, a potem z mieszkańcami na spotkaniach, i jak zwolnił M. Fitę. To były zagrania niegodne prezydenta. Fuj!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here