
Do kradzieży pojazdu Renault Megane na szkodę mieszkańca Rydułtów doszło 5 listopada 2020 roku w Rydułtowach na ul. Obywatelskiej.
Kilkanaście dni później pojazd odnaleziono w lesie na terenie Jankowic. Jak relacjonują policjanci samochód nie posiadał już kół i akumulatora. – Praca śledczych z Komisariatu Policji w Rydułtowach pozwoliła na wytypowanie potencjalnego podejrzanego, który mógł dokonać przedmiotowej kradzieży. W piątek rydułtowscy kryminalni wraz z zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Rydułtowach zatrzymali 34-latka, który przyznał się do popełnionego czynu. Mężczyzna podczas wyjaśnień jako przyczynę kradzieży wskazał chęć spłacenia długów. Aktualnie prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim – informuje KPP Wodzisław Śląski. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności kradzieży i ustalają, czy sprawca działał sam. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)






![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










