Ewakuacja 14 osób w Krzyżanowicach. Powodem bomba lotnicza z II wojny światowej

Znalezisko
Fot. KPP Racibórz

Wczorajsze odkrycie na jednej z krzyżanowickich posesji postawiło na nogi mieszkańców okolicznych domów. Okazuje się, że niebezpieczne znalezisko to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej o długości około 1 metra.

Przypomnijmy, wczoraj około 9:00 dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony o tym, że podczas prac ziemnych w Krzyżanowicach, w rejonie ulicy Bocznej, znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Znalazł go operator koparki, pracującej przy wykopie. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

- reklama -

Na miejsce skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził że jest to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej o długości około 1 metra. Krzyżanowiccy policjanci zabezpieczyli miejsce odnalezienia niebezpiecznego znaleziska. Ze względu na to, że niewybuch znajdował się na polu w bliskiej odległości od zabudowań, ewakuowano 14 osób z 5 domostw. Po 13.00 niewybuch zabrali wojskowi saperzy, a mieszkańcy powrócili do swoich domów – relacjonuje raciborska policja.

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk policji.

Fot. KPP Racibórz

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj