Podaj łapę! Diecezjalne LO w Raciborzu zachęca do wsparcia czworonogów

Celem akcji jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych schroniska w Raciborzu.

Zbiórkę rzeczy dla psów i kotów zorganizowali uczniowie i pracownicy Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Do inicjatywy skłoniła ich mroźna zima, która nie ułatwia życia czworonogom w raciborskim schronisku. – Czas zimowy jest bardzo trudny dla podopiecznych schroniska, dlatego Państwa pomoc będzie na wagę złota. Akcja swoim zasięgiem obejmuje wszystkie raciborskie szkoły, a także szkoły powiatu raciborskiego i okolic. Do akcji przystąpiły już m.in. szkoły z Kornowaca, Rydułtów i Krzyżanowic. Pomyśleliśmy jednak, że każdy, kto chce może pomóc. Dlatego zapraszamy każdą chętną do pomocy osobę – mówią inicjatorzy akcji.

- reklama -

To się przyda

Najpotrzebniejsze rzeczy to karma sucha i mokra. Należy jednak zwrócić uwagę na jej skład, w którym powinno znaleźć się mięso. – Prosimy o zakup wartościowych karm dla zwierząt i zwrócenie uwagi na ich skład, tak żeby zawierały mięso. Często najtańsze karmy zawierają w większości zboża, a nawet popiół – uczulają inicjatorzy zbiórki, tłumacząc, że zboża szkodzą psom i kotom, zapychając ich małe żołądki i powodując niestrawności. W schronisku przydadzą się także koce, ręczniki, legowiska, maty, ubranka dla psów i żwirek dla kotów.

Listę rekomendowanych karm można znaleźć na Facebooku na stronie Schronisko dla Zwierząt w Raciborzu – Przyjaciele Schroniska.

Gdzie zostawić dary?

Zakupione rzeczy można oddać do nowej siedziby Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu przy ulicy Opawskiej 81. Dary można zostawić w każdy poniedziałek w godzinach od 8:00 do 12:30 oraz od 15:00 do 18:00. Można też umówić się telefonicznie pod numerem telefonu: 32 400 50 00 lub 604 951 919.

Kiedy można pomóc zwierzakom? Od 19 stycznia 2021 r. do 21 marca 2021 r. – pierwszego dnia astronomicznej wiosny.

Weź psiaka na spacer

Inną formą pomocy zwierzętom z raciborskiego schroniska jest wyprowadzanie ich na spacer. – W weekendy w godzinach 10:00 – 13:00 można wyprowadzać pieski na spacery, a już najlepszą formą pomocy jest adopcja – przyznają inicjatorzy zbiórki.

/c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here