Łukasz Rzewnicki autorem najlepszego projektu inżynierskiego na PWSZ w Raciborzu [WIDEO]

PWSZ

Tegorocznym laureatem najbardziej wartościowego projektu na kierunku Automatyka i Robotyka został Łukasz Rzewnicki za projekt “Konwersja napędu na elektryczny w motocyklu” zrealizowany pod opieką dr inż. Małgorzaty Kuchty.

28 stycznia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Najbardziej wartościowy projekt inżynierski na kierunku Automatyka i Robotyka. W konkursie wzięły udział 23 projekty. Prośba o wybór laureata została skierowana do 30 przedstawicieli przedsiębiorstw oraz wykładowców Instytutu Techniki. Prace prezentowały wysoki poziom, a ich tematyka była różnorodna. Pracami, które wychodzą na przeciw trosce o środowisko naturalne były np.: panel solarny sterowany za pomocą systemu wizyjnego, system uprawy roślin metoda hydroponiczną czy motocykl z napędem elektrycznym. Efektem realizacji projektów były takie urządzenie jak drukarka oraz skaner 3D czy przecinarka laserowa. Zrealizowano również projekty, które moją wspomóc procesy dydaktyczne na uczelni takie jak np.: stanowisko do nauki podstaw programowania obrabiarek PLC czy stanowisko do sterowania silnikami prądu stałego DC i BLDC za pomocą mikrokontrolera.

- reklama -

Tegorocznym laureatem został Łukasz Rzewnicki za projekt “Konwersja napędu na elektryczny w motocyklu”, zrealizowanym pod opieką dr inż. Małgorzaty Kuchty. Wyróżnienia otrzymali Paweł Ciuberek za projekt “Projekt i budowa drukarki 3D” zrealizowanym pod opieką dr inż. Piotra Kalusa, Mateusz Sokół za projekt “Projekt przecinarki laserowej sterowanej numerycznie o mocy 2,5W” zrealizowanym pod opieką dr hab. inż. Andrzeja Baiera.

 

/PWSZ Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here