Wkrótce ruszy budowa nowego żłobka na Ostrogu. Wykonawcą Borbud

Podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy mówił o zbliżającej się budowie żłobka w Raciborzu. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy. Poniżej oficjalny komunikat Urzędu Miasta.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy nowego miejskiego żłobka. W postępowaniu złożono 5 ofert, w tym 2 oferty odrzucono. W drodze przeprowadzonego postępowania oferta firmy Borbud na kwotę 4 286 516,18 zł została oceniona jako najkorzystniejsza uzyskując najwyższą liczbę punktów. Budowa zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

- reklama -

– Oferta opiewa na 4,28 mln zł. Po uwzględnieniu dofinansowania zapłacimy niecały milion. Wyłoniony wykonawca jest firmą solidną, sprawdzoną i godną zaufania. Wkrótce przystąpimy do podpisania umowy, a w ślad za nią wykonawca przystąpi do rozpoczęcia prac, najpierw nad dokumentacją projektową, a następnie budową żłobka – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Na budowę żłobka miasto pozyskało 3 miliony 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch+. To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie śląskim i czwarta co do wielkości kwota w skali całego kraju. Pozyskane środki w tej wysokości pozwolą miastu na wybudowanie – przy wkładzie własnym wynoszącym zaledwie 986 tys. zł – nowego, komfortowego dla dzieci, dobrze wyposażonego, pozbawionego barier architektonicznych budynku z własną kuchnią, placem zabaw, tarasami i ekologicznymi systemami pozyskiwania energii. Dodatkowo w kolejnych latach będziemy sięgać po środki z programu Maluch + na dofinansowanie do utrzymania miejsc w żłobku co obniży koszty funkcjonowania jednostki.

– Najważniejsze są dzieci. Ich bezpieczeństwo. Komfort i umożliwienie powrotu na rynek pracy młodym rodzicom. Racibórz potrzebuje drugiego publicznego żłobka i będzie go miał. – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Budowa nowego żłobka ze środków rządowego programu Maluch+ jest realizacją jednego z punktów programu wyborczego prezydenta pn. „10-tka Polowego”. To inwestycja celowa, uzasadniona ekonomicznie i odpowiada potrzebom społecznym – dzisiaj na miejsce w publicznym żłobku czeka 97 dzieci. Wciąż składane są nowe wnioski.

Jednocześnie miasto nie wycofuje się ze wsparcia dla podmiotów niepublicznych prowadzących tzw. punkty opieki dziennej. Wysokość dofinansowania do każdego raciborskiego dziecka w takiej placówce wynosi 500 zł. Korzysta z niego 160 dzieci. Wsparcie to zostanie utrzymane po wybudowaniu nowego żłobka.

Nowy żłobek wybudowany zostanie na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Stworzymy w nim komfortowe warunki dla 100 dzieci w 4 oddziałach. Budynek żłobka będzie obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów będzie miał 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Placówka uzupełni ofertę żłobka na Słonecznej.

Rodzice już pytają, czy mogą zapisać dziecko do żłobka na Ostrogu. Pojawiają się także pytania o pracę w nowej placówce. Póki co obowiązuje jedna lista oczekujących na miejsce w publicznym żłobku – prowadzi ją dyrektor placówki przy ul. Słonecznej. Informacje o naborach zarówno dzieci do nowego żłobka jak i opiekunów i pozostałego personelu (planujemy zatrudnienie ok. 25 osób) będziemy podawać w drugiej połowie roku.

Czytaj także: List otwarty do radnych: Budowa nowego żłobka w Raciborzu to duży błąd

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here