Powiatowy Konkurs na Ozdoby Wielkanocne. Muzeum w Raciborzu zaprasza do udziału

wielkanoc
Fot. pexels.com

Każdy uczestnik może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii – palma, jajko wielkanocne, kartka świąteczna, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice.

Muzeum w Raciborzu ogłasza XV Powiatowy Konkurs na Ozdoby Wielkanocne. – Chcemy, by udział w nim przyczynił się do podtrzymywania dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Cieszy nas fakt, że na konkurs zgłaszanych jest coraz więcej prac wykonanych zgodnie z miejscowymi tradycjami – podkreśla muzeum.

- reklama -

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych świetlic, domów kultury, stowarzyszeń i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu raciborskiego i rybnickiego. Każdy uczestnik może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii – palma, jajko wielkanocne, kartka świąteczna, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice. Szczególnie doceniane przez jury konkursowe są tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych – technika rytownicza, batikowa i oklejanie sitowiem oraz palmy przygotowane z tradycyjnych materiałów.

Prace należy składać w Muzeum w Raciborzu do 22 marca. Wyniki konkursu i prezentacja prac konkursowych zostaną zamieszczone na stronie internetowej Muzeum w Raciborzu
www.muzeum-raciborz.pl i na portalu Facebook 26 marca.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj