Wyzwania Śląskiej Przestrzeni Innowacji. Jak walczyć z depopulacją w Raciborzu?

Racibórz

„W jaki sposób badać losy absolwentów raciborskich szkół i uczelni oraz ich motywacje do emigracji z Raciborza, aby na podstawie gromadzonych danych móc tworzyć strategie przeciwdziałania temu zjawisku?” – to jedno z Wyzwań Śląskiej Przestrzeni Innowacji.

Racibórz, tak jak wiele miast w regionie, od wielu lat zmaga się z problemem malejącej liczby ludności. – Starzejące się społeczeństwo, migracja młodych do większych ośrodków, mniejsza ilość urodzeń. Depopulacja jest faktycznym wyzwaniem, z którym przyszło nam się mierzyć. Aby dogłębnie zbadać problem i podjąć działania w odpowiednim kierunku, potrzebni są innowatorzy. Ty możesz być jednym z nich. Zgłoś się do projektu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS! Dla innowatorów przewidziano między innymi grant w wysokości 45 000 zł na rozwinięcie pomysłu na innowację społeczną – zachęca raciborski magistrat.

- reklama -

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS wybrało Wyzwania Śląskiej Przestrzeni Innowacji, do których poszukiwani są potencjalni Innowatorzy. Lista wszystkich wyzwań dostępna jest na stronie projektu: www.slaska.przestrzeninnowacji.pl. Do dalszego etapu akcji zostało wybrane raciborskie wyzwanie w obszarze depopulacji: „W jaki sposób badać losy absolwentów raciborskich szkół i uczelni oraz ich motywacje do emigracji z Raciborza, aby na podstawie gromadzonych danych móc tworzyć strategie przeciwdziałania temu zjawisku?”.

Osoby, które zechcą złożyć wniosek na opracowanie i przetestowanie innowacji w tym wyzwaniu, będą mogły otrzymać z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS m.in. grant w wysokości 45 000 zł na rozwinięcie pomysłu na innowację społeczną, wsparcie opiekuna innowacji, który będzie wspomagał proces rozwoju innowacji zgodnie z założeniami programu, możliwości skorzystania z coachingu w zakresie pracy nad motywacją, wypaleniem albo rozwiązywaniem konfliktów w zespole oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne przy organizowaniu badań i testowaniu innowacji.

Wnioski na innowacje mogą składać osoby fizyczne, instytucje, firmy prywatne, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Regulamin, dokumenty i infografiki dostępne są pod adresem: www.slaska.przestrzeninnowacji.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here