Masz pomysł na ożywienie wodzisławskiej starówki? Zgłoś swój pomysł

Wodzisław Śląski
Fot. Plusy dla Biznesu

Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza do udziału w konkursie „Śląska Przestrzeń Innowacji”. Najlepsze pomysły na ożywienie wodzisławskiej starówki mogą liczyć na wsparcie w kwocie do prawie 100 tys. zł na opracowanie i wdrożenie konkretnego rozwiązania.

Konkurs na najciekawsze innowacje społeczne na Śląsku realizowany jest w ramach projektu „Śląska Przestrzeń Innowacji” przez Fundację Fundusz Współpracy i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. To trzyletnie przedsięwzięcie mające na celu zaangażowanie mieszkańców Śląska w rozwiązywanie problemów, z którymi zmagają się na co dzień i zaszczepienie w nich przekonania, że innowacje to często proste rozwiązania w zasięgu ich możliwości.

- reklama -

W konkursie zostały utworzone dwie ścieżki, w ramach których można zgłaszać innowacje. Pierwsza z nich to ścieżka „wyzwanie”, czyli 34 sprecyzowane, regionalne problemy, na które trzeba znaleźć rozwiązanie. W kategorii „Rewitalizacja miast w wymiarze społecznym” znaleźć można podpunkt dotyczący Wodzisławia Śląskiego, tj. Ożywienie centralnego punktu miasta. Druga ścieżka to ścieżka „temat”, czyli opcja dla osób, które mają własny pomysł na innowację spoza listy 34 wyzwań. Tu jednak konieczne jest znalezienie podmiotu zainteresowanego przetestowaniem rozwiązania.

Więcej informacji nt. konkursu można znaleźć w oficjalnej witrynie

Ożywienie centralnego punktu Wodzisławia Śląskiego

Jak pobudzić mieszkańców dzielnicy Stare Miasto oraz pozostałych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do zaangażowania się w ożywienie centralnego punktu miasta, aby znów tętniło na powrót życiem i stało się miejscem, do którego mieszkańcy chętnie wracają i lubią spędzać czas?

Urząd Miasta szuka innowacyjnych pomysłów, które w skuteczny sposób pomogą nam aktywizować wodzisławską starówkę. Masz pomysł na innowację społeczną w centrum Wodzisławia Śląskiego? Miasto wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS czeka na głoszenie do 17 marca 2021 roku.

/CRIS oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here