Raciborska biblioteka ogłasza turniej czytelniczy dla szkół

Fot. pexels.com

W tym roku temat turnieju odnosi się do treści książek „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára i „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza do udziału w Powiatowym Turnieju Szkół Podstawowych organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki 2021. W tym roku turniej odbędzie się pod hasłem „Ważne sprawy – mali bohaterowie” i po raz pierwszy w formule zdalnej.

- reklama -

Do turnieju czytelniczego mogą zgłaszać się drużyny złożone z uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Raciborza i powiatu raciborskiego. W tym roku temat turnieju odnosi się do treści książek: „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára oraz „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki, czym nawiązuje do 100 rocznicy III powstania śląskiego i Plebiscytu na Górnym Śląsku.

Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwala na przeprowadzenie turnieju w tradycyjnej formie, w tym roku odbędzie się on zdalnie. Uczestnicy mają za zadanie przeczytać i nagrać fragment wybranej książki, dopisać dalsze losy wybranej postaci z konkursowych lektur oraz wykonać plakat reklamujący jedną z książek.

Drużyny należy zgłaszać do 31 marca, prace konkursowe należy dostarczyć do 19 kwietnia do biblioteki na ul. J. Kasprowicza 12 w Raciborzu. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie turnieju dostępnym na stronie internetowej biblioteki pod linkiem: https://tiny.pl/rnq5q.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here