3 mln zł na termomodernizację strażackich remiz z woj. śląskiego

termomodernizacja wfosigw
Nabór wniosków w ramach programu „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych”

O środki mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne z terenu województwa śląskiego.

Rozpoczął się nabór drugiej edycji programu dofinansowania termomodernizacji remiz strażackich. Konkurs przeznaczony jest dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa śląskiego. Nabór wniosków odbywa się, podobnie jak w ubiegłym roku, w trzech rundach. Ostatnia potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania środków. Łączna pula dofinansowania, jaką Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył na ten cel, to 3 mln zł.

- reklama -

– W ubiegłym roku ogłosiliśmy ten konkurs po raz pierwszy, można powiedzieć pilotażowo w ramach programu wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Okazało się, że zainteresowanie jest spore. Dlatego kontynuujemy go również i w tym. Mamy nadzieję, że dzięki tym środkom jakość wielu strażackich siedzib zmieni się diametralnie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

W poprzedniej edycji konkursu wpłynęło w sumie 16 wniosków, z których 10 przeszło pozytywną weryfikację – na ponad 425 tys. zł dofinansowania.

Rozpoczęty 15 marca konkurs zostanie przeprowadzony w trzech rundach: pierwsza potrwa do 30 kwietnia, druga – od 1 do 31 maja, a ostatnia – od 1 do końca czerwca. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w trakcie rundy w przypadku wyczerpania alokacji środków przewidzianych w programie. Do pozyskania są łącznie 3 mln zł dofinansowania z przeznaczeniem na termomodernizację budynków, w tym również zastosowanie OZE. O środki mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne z terenu województwa śląskiego.

Szczegóły na stronie https://www.wfosigw.katowice.pl/program-przedsiewziecia-z-zakresu-ochrony-powietrza-wspierajace-dzialalnosc-ochotniczych-strazy-pozarnych.html.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here