Prezydent o boisku przy Zamkowej: Radni z uporem maniaka forsują nieszczęsny pomysł

Dariusz Polowy
Prezydent Dariusz Polowy mówił o tym, dlaczego lokalizacja przy Srebrnej jest lepszą opcją niż boisko przy Zamkowej.

Podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej online prezydent argumentował, że budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zamkowej, według pomysłu opozycyjnych radnych, spowoduje wiele problemów.

Prezydent przypomniał cel spotkania, jakie odbyło się 18 marca na terenie OSiR-u przy Zamkowej. Wzięli w nim udział przedstawiciele środowiska piłkarskiego, tenisowego i lekkoatletycznego, rodzice młodych piłkarzy, a także radni i prezydent oraz dyrektor akademii Rakowa-Częstochowy Marek Śledź.

- reklama -

Zdaniem prezydenta radni z uporem maniaka forsują pomysł budowy boiska przy Zamkowej. Włodarz wskazał trzy główne kwestie, które mają przemawiać za tym, że Zamkowa jest złą lokalizacją, są to problemy związane z nieruchomości i działkami, obowiązek oddania 5 mln zł z dofinansowania z Ministerstwa Sportu, które wsparło modernizację stadionu lekkoatletycznego oraz fakt, że boisko przy ul. Zamkowej będzie tylko boiskiem treningowym bez możliwości rozgrywek. Ponadto dwa korty tenisowe zostaną zlikwidowane, niemożliwa będzie też rozbudowa aquaparku.

Prezydent wskazał, że jeżeli radni poprą pomysł budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Srebrnej, to będzie ono gotowe jeszcze tej jesieni. Środki na inwestycję mają pochodzić z tzw. wolnych środków, mowa o kwocie rzędu 2,5 mln zł. Prezydent przekazał, że na najbliższej sesji Rady Miasta zaproponuje radnym wpisanie do budżetu miasta budowy sztucznej murawy na Srebrnej.

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. zamiast boiska uprzątnijcie teren koło Placu Wolności (ruiny) i na tyłach Rynku! Na ch.j komu teraz boisko! Chyba tylko pisiorom, aby bucików nie moczyły podczas „parteitagów”!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here