Racibórz po raz kolejny powalczy o miano Rowerowej Stolicy Polski

Fot. pexels.com

W rywalizacji może wziąć udział może każdy mieszkaniec. – Im więcej aktywnych rowerzystów w naszej okolicy, tym większa szansa na rozsławienie naszego miasta – zachęca urząd miasta.

Rozpoczęła się kolejna rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wziąć udział może każdy mieszkaniec. Rywalizacja ma rozpocząć się w czerwcu, ale miłośnicy dwóch kółek mogą już teraz kręcić kilometry. Aby dołączyć do treningu, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski (dostępna w Google Play i na App Store ) i wybrać miasto, dla którego chcemy kręcić kilometry, czyli Racibórz. Następnie w menu należy zaznaczyć „Rywalizacje” i w zakładce „Ogólne” wybrać oficjalny trening RSP. Na koniec pozostaje tylko wybrać grupę ogólną. – Im więcej aktywnych rowerzystów w naszej okolicy, tym większa szansa na rozsławienie naszego miasta – zachęca urząd miasta.

- reklama -

Wszystkich niezdecydowanych do jazdy na rowerze w ramach RSP mogą zachęcić atrakcyjne nagrody. – Ponadto wybierając rower jako środek komunikacji, nie będziemy emitować CO2 i dzięki temu przyczynimy się do ochrony środowiska. A świadomość, że w czasach COVID-19 podróżowanie rowerem jest najbezpieczniejszą formą przemieszczania, pozwoli wielu osobom na podjęcie właściwej decyzji. Jazda na rowerze to także liczne zalety dla naszego ciała. Największą korzyścią, jaką odniesiemy z regularnej jazdy na rowerze, jest poprawa kondycji i stanu naszego zdrowia. Nie tylko wyrzeźbimy sylwetkę, ale i zwiększymy pojemność płuc, dotlenimy krew, zwiększy się pojemność wyrzutowa serca oraz jego objętość, spadnie również tętno spoczynkowe. Mało argumentów? Rowerzyści często udowadniają, że taki środek transportu pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. Nie stoimy przecież w korkach, unikamy tłoku w komunikacji publicznej, oszczędzamy czas i pieniądze. Na stacje benzynowe podjeżdżamy tylko po to, aby sprawdzić poziom powietrza w oponach – zachęca miasto.

Każdy, kto do 21 maja dołączy do treningu i wybierze w aplikacji miasto, które dołączyło do zabawy, automatycznie zostanie przypisany do wrześniowej rywalizacji i włączy się do walki o cenne nagrody. Oficjalny trening stanowi doskonałą przystawkę przed daniem głównym i jest okazją do podszlifowania swojej formy.

Początek wielkiej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski już 1 czerwca. Starcie potrwa do końca tego miesiąca, jednak o wygraną nie będzie łatwo – w zabawie udział bierze kilkadziesiąt miast.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here