Społeczna lodówka przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim

0
spoleczna lodowka wodzislaw
Społeczna lodówka przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

Jadłodzielnia ma na celu wspieranie globalnej idei tzw. foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem.

Przy siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim stanęła społeczna lodówka. Tym sposobem na terenie przy ul. Wałowej 30 powstanie ogólnodostępna Jadłodzielnia, która ma pobudzać w mieszkańcach empatię, wrażliwość i odpowiedzialność społeczną oraz edukować, jak w praktyczny sposób wykorzystywać niepotrzebne jedzenie, pomagając przy tym innym.

- reklama -

Jadłodzielnia, czyli po prostu społeczna lodówka, ma na celu wspieranie globalnej idei tzw. foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem: „zostaw, jeśli masz za dużo, weź, jeśli potrzebujesz”. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, można dzielić się z nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują. Lodówka pełnić będzie zarówno funkcję pomocową dla osób potrzebujących, jak i zapobiegającą marnotrawieniu żywności.

Lodówka znajduje się tuż obok wejścia do siedziby PCPR. Została zadaszona, a obok niej znajdują się półki, na których będzie można położyć produkty, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Póki co jest jeszcze pusta. Wymaga oklejenia. Jej uruchomienie planowane jest na 1 kwietnia, czyli tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Wtedy każdy będzie mógł z niej korzystać. Będzie to trzeba jednak robić zgodnie z regulaminem, który zostanie na niej wywieszony.

Zakup lodówki został sfinansowany w ramach projektu „Oaza aktywności”.

fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here