Społeczna lodówka przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim

spoleczna lodowka wodzislaw
Społeczna lodówka przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

Jadłodzielnia ma na celu wspieranie globalnej idei tzw. foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem.

Przy siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim stanęła społeczna lodówka. Tym sposobem na terenie przy ul. Wałowej 30 powstanie ogólnodostępna Jadłodzielnia, która ma pobudzać w mieszkańcach empatię, wrażliwość i odpowiedzialność społeczną oraz edukować, jak w praktyczny sposób wykorzystywać niepotrzebne jedzenie, pomagając przy tym innym.

- reklama -

Jadłodzielnia, czyli po prostu społeczna lodówka, ma na celu wspieranie globalnej idei tzw. foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem: „zostaw, jeśli masz za dużo, weź, jeśli potrzebujesz”. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, można dzielić się z nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują. Lodówka pełnić będzie zarówno funkcję pomocową dla osób potrzebujących, jak i zapobiegającą marnotrawieniu żywności.

Lodówka znajduje się tuż obok wejścia do siedziby PCPR. Została zadaszona, a obok niej znajdują się półki, na których będzie można położyć produkty, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Póki co jest jeszcze pusta. Wymaga oklejenia. Jej uruchomienie planowane jest na 1 kwietnia, czyli tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Wtedy każdy będzie mógł z niej korzystać. Będzie to trzeba jednak robić zgodnie z regulaminem, który zostanie na niej wywieszony.

Zakup lodówki został sfinansowany w ramach projektu „Oaza aktywności”.

fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here