Raciborskie szkoły w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

rower dziecko rodzina
Fot. freepik.com

– Podczas pandemii dzieci spędzają prawie pół dnia przed komputerem czy też ze smartfonem w dłoni, dlatego tak ważnym zadaniem dla nas jest zachęcanie ich do aktywności fizycznej – tłumaczy urząd miasta.

Racibórz rozpoczyna kolejną rywalizację o miano Rowerowej Stolicy Polski. Kilkadziesiąt miast, tysiące uczestników to zaproszenie do nowej odsłony treningu przed decydującym etapem walki o tytuł. Czytaj więcej: Racibórz po raz kolejny powalczy o miano Rowerowej Stolicy Polski. W tym szczególnym roku miasto postanowiło zaprosić do współzawodnictwa szkoły podstawowe.

- reklama -

– Podczas pandemii dzieci spędzają prawie pół dnia przed komputerem czy też ze smartfonem w dłoni, dlatego tak ważnym zadaniem dla nas jest zachęcanie ich do aktywności fizycznej – tłumaczy urząd miasta. Szkoły podstawowe uczestniczące w rywalizacji mogą liczyć na nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Raciborza o wartości: za I miejsce – 3000 zł, drugie – 2000 zł i 1000 zł za trzecie miejsce. Każda szkoła ma szansę wygrać – liczba przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę uczniów, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszej szkoły, a nie największej.

W czasach COVID-19 jazdę rowerem uważa się za najbezpieczniejszą formę transportu i zabawy ze względu na zachowany dystans społeczny. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do 21 maja trwa oficjalny trening. Finałowa rywalizacja wystartuje w Dzień Dziecka i potrwa do 30 czerwca. Aby dołączyć, trzeba pobrać aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu – dla systemu Android Google Play, a dla systemu IOS App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić.

W formularzu należy podać podstawowe dane oraz zaznaczyć, dla jakiego miasta oraz dla jakiej szkoły będziemy kręcić kilometry. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, np. w klasach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here