Polska siódma w Europie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa

koronawirus rzym wlochy
Koronawirus we Włoszech. Fot. unsplash.com

Na całym kontynencie odnotowano dotąd prawie 42 mln przypadków zakażenia.

Liczba ofiar pandemii koronawirusa na świecie zbliża się do 3 mln. W Europie z powodu COVID-19 zmarło ponad milion osób – jak wynika z zestawienia agencji AFP, najwięcej w Wielkiej Brytanii, natomiast Polska zajmuje siódme miejsce w zestawieniu.

- reklama -

Według oficjalnych statystyk ofiar COVID-19 w Wielkiej Brytanii jest w sumie 127 100, choć tam sytuacja – w przeciwieństwie do wielu innych krajów – szybko się poprawia w miarę postępów w szczepieniach. Ponad 100 tys. zgonów zakażonych osób stwierdzono także we Włoszech (114 612) i Rosji (103 263). Polska, gdzie do poniedziałku zmarło 58 48 osób, jest w tym zestawieniu na siódmym miejscu. Na całym kontynencie odnotowano dotąd prawie 42 mln przypadków zakażenia.

W poniedziałek najwięcej zgonów odnotowano we Francji (385), we Włoszech (358) i na Węgrzech (291). Z danych wynika, że choć liczba nowych zakażeń i zgonów na kontynencie nadal rośnie, tempo wzrostu jest mniejsze niż tydzień wcześniej.

Więcej ofiar pandemii niż w Europie było tylko w obydwu Amerykach – według danych WHO na COVID-19 zmarło tam 1 411 418 osób. Najgorsza sytuacja panuje w Brazylii, która w ubiegłym tygodniu odnotowała rekordową liczbę zgonów jednego dnia: 4211. Całkowita liczba zgonów na całym świecie to już ponad 2,96 mln i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przekroczy 3 mln.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj