W Rydułtowach powstanie Punkt Szczepień Powszechnych

Szczepienie
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego w porozumieniu z Powiatowym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim podjął decyzję o utworzeniu Punktu Szczepień Powszechnych w Rydułtowach. Propozycję powiatu 13 kwietnia zaakceptował Narodowy Fundusz Zdrowia.

Punkt powstanie na terenie Szpitala w Rydułtowach i w założeniu ma szczepić 200-300 osób dziennie. W tym celu uruchomione zostaną 3 zespoły szczepiące. Powiatowe szpitale pomogą w zapewnieniu personelu medycznego, zaś starostwo zapewni personel obsługowy oraz wyposaży punkt szczepień w niezbędny sprzęt i środki.

- reklama -

Punkt w Rydułtowach będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców powiatu i nie tylko. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa. Szpital w Rydułtowach dysponuje odpowiednimi zasobami lokalowymi. Nie jest też obciążony szczepieniem grup zawodowych oraz organizowaniem mobilnego punktu szczepień, które to zadania realizuje Szpital w Wodzisławiu Śląskim – informuje Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Kiedy ruszą szczepienia?

Zgodnie z procedurą punkt po przygotowaniu będzie musiał jeszcze przejść ostateczną weryfikację, którą przeprowadzi Narodowy Fundusz Zdrowia. Dopiero po tym będzie mógł zamawiać szczepionki i szczepić pacjentów. Realistyczny termin uruchomienia PSP w Rydułtowach, o ile nie wystąpią nieprzewidziane przeszkody, to zatem przełom kwietnia i maja.

Zgodnie z materiałem przekazanym przez Ministerstwo Zdrowia procedura zapisywania pacjentów na szczepienie ma wyglądać następująco:

„Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację. Będą obowiązywały poniższe kanały zapisów:
● kontakt telefoniczny z PWDL ,
● infolinia, SMS, IVR,
● IKP”.

Objaśnienia skrótów:

PWDL – podmiot wykonujący działalność leczniczą, np. ośrodek zdrowia,
IVR – interaktywna głosowa obsługa klienta,
IKP – internetowe konto pacjenta.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj