Czy będzie modernizacja basenu w Oborze? Jest odpowiedź dyrektora OSiR

Basen
Stan techniczny basenu w Oborze. Zdjęcia zostały dołączone przez radną do interpelacji

O remont basenu w Oborze apelowała radna Magdalena Kusy. Dyrektor OSiR-u Paweł Król wyjaśnia, że ośrodek już wcześniej zwracał uwagę na konieczność modernizacji obiektu, jednak bez rezultatu. 

Głównym problemem są popękane i połamane płytki obramowania niecki basenu, których stan pogarsza się od kilku lat. Radna poruszyła tę kwestię podczas ostatniej sesji Rady Miasta. O sprawie pisaliśmy tutaj: Basen w Oborze w opłakanym stanie. Radna apeluje o remont 

- reklama -

Jest już odpowiedź na interpelację. Dyrektor OSiR-u Paweł Król poinformował, że stan techniczny obramowania niecki basenowej jest przedmiotem prac remontowych co roku od kwietnia do czerwca. Wszelkie ubytki są uzupełniane przed otwarciem basenu. Odspajania płytek następują niestety także w czasie funkcjonowania basenu, a ich przyklejenie wymagałoby każdorazowego zamknięcia basenu, co spowodowałoby, że w dużej części okresu wakacyjnego basen byłby nieczynny. Jak przekazał dyrektor, ośrodek na bieżąco realizuje prace naprawcze, a w okresie 2018-2020 ujmował modernizację obiektu w planach budżetowych. – Jako że sytuacja jest bardziej złożona i nie ogranicza się do obrębu basenu głównego i brodzika, ośrodek podszedł do tematu modernizacji kompleksowo, niestety jednak bez rezultatów – czytamy w odpowiedzi dyrektora Pawła Króla. Obecnie prowadzone są działania zmierzające do rozpoznania możliwości wymiany wyłącznie obramowania niecki basenu poprzez zastąpienie jej innym materiałem, wymiany folii basenowej wraz z obramowaniem na inny, alternatywny rodzaj podłoża oraz możliwości modernizacji całego obiektu. Pełna treść odpowiedzi poniżej.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj