Studenci PWSZ Racibórz przestawili projekty adaptacji spichlerza w Sławikowie

Studenci PWSZ Racibórz przestawili projekty adaptacji spichlerza w Sławikowie

Tematyka prac dotyczyła adaptacji i modernizacji obiektów położonych na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Sławikowie. Dokumentację inwentaryzacyjną pomiarowo-rysunkową obiektów również opracowali studenci raciborskiej architektury.

Jubileusz 10-lecia kierunku architektura Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i 9-lecia współpracy z Gminą Rudnik był okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań i deklaracji co do dalszych zamierzeń i działań na rzecz społeczności lokalnej. – Od początku istnienia w PWSZ kierunek architektura wykorzystuje szanse i możliwości, jakie daje współpraca z samorządem, czego wyraźnym przykładem jest podejmowanie kolejnych wyzwań na terenie gminy Rudnik – podkreśla dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak, prof. PWSZ.

- reklama -

23 kwietnia w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach przy udziale gości, m.in. rektora PWSZ w Raciborzu dr. Pawła Strózika i wójta gminy Rudnik Piotra Rybki, odbyło się przekazanie i  prezentacja 10 projektów studenckich wykonanych w Instytucie Architektury. Tematyka prac dotyczyła adaptacji i modernizacji obiektów położonych na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Sławikowie. Dokumentację inwentaryzacyjną pomiarowo-rysunkową obiektów opracowali również studenci raciborskiej architektury podczas trwających w okresie letnim praktyk wakacyjnych.

– Podczas spotkania podkreślano wagę współpracy, sprawne zarządzanie uczelnią i kierunkiem oraz wdrażanie innowacyjnych, praktycznych rozwiązań w nauczaniu. Wybrzmiało wyraźnie, że uczelnia z Raciborza pełni istotną rolę w kształceniu przyszłych kadr w tym inżynierów architektów na Śląsku – podkreśla dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak.

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj