#KulturazDostawądoDomu. Co działo się w tym tygodniu w RCK?

rck
#KulturazDostawądoDomu

W tym tygodniu RCK m.in. zaprezentowało młode talenty recytatorskie, wywiad z Erykiem Okoniem i etiudę taneczną Skazy, a także odwiedziło z paczkami domy dziecka.

Minął kolejny tydzień akcji #KulturazDostawądoDomu prowadzonej przez Raciborskie Centrum Kultury. Co znalazło się w programie tym razem?

- reklama -

– W sekcji #konkurs pokazaliśmy nasze młode talenty recytatorskie (dzieci do lat 4): przesłodkiego Mikołaja, radosną Natalkę, ogrodniczkę w ogrodniczkach – Livię oraz Zosię – w dwóch wierszowych odsłonach. W cyklu #RaciborzanieZnaniiMniejZnani kolejny wywiad z niezwykłą postacią raciborskiej sceny muzycznej – Erykiem Okoniem, twórcą słynnego zespołu Arabeska, który w latach 70. odnosił sukcesy na skalę ogólnokrajową, w tym na Festiwalu w Opolu, Zielonej Górze czy Kołobrzegu – relacjonuje RCK.

We wtorek tradycyjnie opublikowano kolejny odcinek cyklu zielarskiego #NiezłeZiółko. Tym razem głównym tematem była życiodajna moc brzozy. Można było dowiedzieć się, jakie właściwości ma sok z tego drzewa i poznać wierzenia w jej moce.

– Poza pracą w obrębie #KulturaZDostawąDoDomu mamy też inne działania: mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknej akcji zorganizowanej przez Elżbietę Skrzymowską – dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. W poniedziałkowe południe wybraliśmy się do dwóch domów dziecka – w Głubczycach i Krasnym Polu, by obdarować dzieci wszystkim, co potrafimy im dać. Paczki pochodziły głównie ze zbiórki ogłoszonej przez panią Elę, ale i bezpośrednio od wielu pracowników RCK. Przygotowaliśmy pakunki z artykułami szkolnymi, kosmetykami, słodyczami, zabawkami, odzieżą itd. Jak wiecie, do takich działań wcale nie trzeba nas namawiać, bo serca mamy ogromne! – podkreśla RCK.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Zespół Taneczny Skaza zaprezentował etiudę taneczną pt. „Krzyk wolności”, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji Instytutu Muzyki i Tańca pt. TańczMY. Etiuda oparta jest ona na emocjach i przeżyciach związanych z życiem w izolacji, brakiem wolności. Czytaj więcej: Krzyk wolności. Etiuda zespołu Skaza na Międzynarodowy Dzień Tańca.

Wszystkie nagrania i materiały można zobaczyć na stronie Facebook RCK: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here