H2Ostróg otwarty od 29 maja. Rozpoczęło się napełnianie basenów

basen h2ostrog
Rozpoczęło się napełnianie basenów na H2Ostróg

Wykonane prace pozwolą na zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz na bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach.

Jeżeli spełnią się obietnice rządowe z 28 kwietnia, kiedy zapowiedziano, że po 29 maja obiekty sportowe, w tym baseny, będą mogły zostać ponownie otwarte, aquapark H2Ostróg będzie mógł znów funkcjonować. 30 kwietnia rozpoczęło się napełnianie wodą niecek.

- reklama -

Prezydent Dariusz Polowy wizytował na obiekcie, aby sprawdzić postęp prac naprawczych systemu uzdatniania wody na zamkniętym obiekcie. Te, jak się okazało, zbliżają się już ku końcowi, a dalsze prace mogą odbywać się już przy otwartym obiekcie, przez co nie będą one kolidowały z możliwością przyjmowania użytkowników. – Po tak długim czasie zamknięcia, kwarantanny i panujących ograniczeń spowodowanych pandemią będziemy najpewniej spragnieni możliwości swobodnej rekreacji i wypoczynku. Kwestia bezpieczeństwa bakteriologicznego w tym czasie jest kluczowa – uważa prezydent.

– Czekaliśmy na informację o otwarciu basenów. Rozpoczęliśmy proces napełniania wodą. W połowie miesiąca basen zostanie udostępniony grupom zorganizowanym, a od 29 maja jeśli tylko zapowiedzi rządu znajdą potwierdzenie w rozporządzeniu, otworzymy aquapark dla wszystkich mieszkańców. Będą jednak obowiązywały limity: 50% obłożenia – informuje Paweł Król, dyrektor OSiR w Raciborzu.

Inauguracja obiektu po naprawie przypadnie na Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta przewidziane na 15-16 maja tego roku.

Wykonane prace pozwolą na zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz na bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach. Przyczyni się to również do wyeliminowania przekroczeń spowodowanych niewydajnością systemu uzdatniania wody. Czytaj więcej: Prezydent Polowy zapowiada remont H2Ostróg za 1,1 mln zł

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj