H2Ostróg otwarty od 29 maja. Rozpoczęło się napełnianie basenów

0
basen h2ostrog
Rozpoczęło się napełnianie basenów na H2Ostróg

Wykonane prace pozwolą na zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz na bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach.

Jeżeli spełnią się obietnice rządowe z 28 kwietnia, kiedy zapowiedziano, że po 29 maja obiekty sportowe, w tym baseny, będą mogły zostać ponownie otwarte, aquapark H2Ostróg będzie mógł znów funkcjonować. 30 kwietnia rozpoczęło się napełnianie wodą niecek.

- reklama -

Prezydent Dariusz Polowy wizytował na obiekcie, aby sprawdzić postęp prac naprawczych systemu uzdatniania wody na zamkniętym obiekcie. Te, jak się okazało, zbliżają się już ku końcowi, a dalsze prace mogą odbywać się już przy otwartym obiekcie, przez co nie będą one kolidowały z możliwością przyjmowania użytkowników. – Po tak długim czasie zamknięcia, kwarantanny i panujących ograniczeń spowodowanych pandemią będziemy najpewniej spragnieni możliwości swobodnej rekreacji i wypoczynku. Kwestia bezpieczeństwa bakteriologicznego w tym czasie jest kluczowa – uważa prezydent.

– Czekaliśmy na informację o otwarciu basenów. Rozpoczęliśmy proces napełniania wodą. W połowie miesiąca basen zostanie udostępniony grupom zorganizowanym, a od 29 maja jeśli tylko zapowiedzi rządu znajdą potwierdzenie w rozporządzeniu, otworzymy aquapark dla wszystkich mieszkańców. Będą jednak obowiązywały limity: 50% obłożenia – informuje Paweł Król, dyrektor OSiR w Raciborzu.

Inauguracja obiektu po naprawie przypadnie na Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta przewidziane na 15-16 maja tego roku.

Wykonane prace pozwolą na zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz na bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach. Przyczyni się to również do wyeliminowania przekroczeń spowodowanych niewydajnością systemu uzdatniania wody. Czytaj więcej: Prezydent Polowy zapowiada remont H2Ostróg za 1,1 mln zł

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here