250 nowych drzew w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

250 nowych drzew w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębianie sadzą drzewa w ramach akcji „Weź się zazieleń!”. Na każdej działce są dobrane do jej wielkości i specyfiki.

W ramach kampanii „Weź się zazieleń!” przez cały tydzień jastrzębianie wspólnie sadzą drzewa. Akcja rozpoczęła się przy ul. Dąbrowskiego. W kolejnych dniach sadzonki pojawią się także przy ul. Torowej i Długiej. Na każdej działce są dobrane do jej wielkości i specyfiki.

- reklama -

Przy ulicy Dąbrowskiego zostały zasadzone klony dwóch odmian: Princeton Gold i Crimson King. 10 osób zasadziło 10 maja łącznie 35 drzew. – To bardzo kolorowe drzewa, które są atrakcyjne większą część roku. Są dobrze dobrane do tego miejsca. To tak zwane drzewa alejowe, nie są za duże, bo działka jest niewielka. Są miododajne, oczyszczają powietrze. We wtorek przy ulicy Torowej zasadzimy kolejne 10 gatunków drzew. Udział zadeklarowało około 30 mieszkańców. Tam też w przyszłości prawdopodobnie powstanie pasieka – tłumaczą koordynujący akcję urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska.

Łącznie na terenie miasta zostanie zasadzonych około 250 młodych drzew. Będą to między innymi: dwa rodzaje dębów, głóg jednoszyjkowy, jarząb szwedzki i mączny, jesion wyniosły, lipy, klony, wiśnia Royal Burgundy, metasekwoja i jodła jednobarwna.

– Mieszkam tuż obok, więc postanowiłam się przyłączyć. Chciałabym, żeby ten teren wyglądał jeszcze lepiej, żeby było więcej zieleni. Drzewa są szczepione, ziemia żyzna, więc warunki są tu odpowiednie – komentuje mieszkanka ulicy Dąbrowskiego. – Myślę, że to bardzo dobra inicjatywa. Drzewa znikają z miast, więc jeśli można przyłączyć się do takiej akcji, myślę, że warto – dodaje inna z uczestniczek.

Wspólne sadzenie drzew to część kampanii „Weź się zazieleń!”, którą rozpoczął Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój w Dzień Ziemi. Poza rozdawaniem nasion łąk kwietnych i sadzeniem drzew, obejmuje ona też konkurs na eko-mural.

fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here