Nowy plac zabaw przy Staszica. Prezydent spotkał się z inicjatorem

Plac zabaw
Plac zabaw przy Staszica

Stanisław Melnarowicz zaangażował swoich sąsiadów do wspólnej pracy nad projektem, tak, aby nowy plac zabaw nie naruszył istniejącej zieleni, a zrewitalizowane podwórko sprzyjało integracji. Pod projektem złożono 378 osób. 

Plac zabaw przy Staszica w Raciborzu jest już gotowy. Inwestycja została zrealizowana w ramach ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Inicjatorem jest Stanisław Melnarowicz, który zebrał podpisy pod projektem, dzięki czemu mieszkańcy podwórka przy Staszica dziś cieszą się odnowioną przestrzenią. Jego zaangażowanie w sprawy osiedla docenili sami mieszkańcy, którzy poprosili w liście do prezydenta Dariusza Polowego, aby taką systematyczną i dostrzegalną na co dzień w różnych sytuacjach życiowych postawę społeczną uhonorować, a tym samym dać motywację i zachętę innym mieszkańcom do realizacji pomysłów służących rozwojowi dzieci, młodzieży i integracji.

- reklama -

– Społecznicy – to oni inicjują i przeprowadzają działania, które choć nie zawsze dostrzegalne z daleka, mają istotny wpływ na życie lokalnych społeczności. Bez nich w mieście zabrakło by wielu cennych inicjatyw. Najczęściej działają w małych grupach, korzystając z własnych sił i środków. Czasem sięgają po narzędzia, takie jak inicjatywa lokalna, czy budżet obywatelski. Piszą wnioski. Sięgają po granty. W Raciborzu tak działa m. in. Stanisław Melnarowicz – inicjator i koordynator projektu „Odbudowa Miejsca zabaw dla dzieci i integracji mieszkańców” zrealizowanego w ramach ostatniej edycji budżetu obywatelskiego – komentuje Urząd Miasta w Raciborzu.

Kim jest Stanisław Melnarowicz? To emerytowany oficer policji, kurator sądowy działający w zespole kuratorskiej służby sądowej dla nieletnich, a wcześniej zajmujący się problematyką przestępczości dorosłych. Jest także ławnikiem w Sądzie Rejonowym w Raciborzu w Wydziale ds. Nieletnich. – Nie jest obojętny na sprawy mieszkańców wspólnoty. Zaangażował swoich sąsiadów do wspólnej pracy nad projektem, tak, aby nowy plac zabaw nie naruszył istniejącej zieleni, a zrewitalizowane podwórko sprzyjało integracji. Pod tym projektem podpisy złożyło 378 osób. Ten wynik zagwarantował wygraną i dziś mieszkańcy podwórka na Staszica mogą się cieszyć wspólną przestrzenią w której, jak tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, mają nadzieję spotykać się w większych grupach. Pan Stanisław osobiście dba tutaj o porządek, zamyka plac na noc. Był inicjatorem zainstalowania oświetlenia dla zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu. Wkrótce ma ruszyć remont elewacji kamienicy. Uporządkowania wymaga także sprawa nieestetycznego i niebezpiecznego dla zdrowia (bo pokrytego eternitem) podwórkowego śmietnika. To kolejne zadanie dla Pana Stanisława – wyjaśnia magistrat.

Stanisław Melnarowicz był gościem prezydenta Dariusza Polowego w czwartek 6 maja.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj