Jak rozliczyć subwencje z PFR?

pieniadze
Pieniądze

Już wkrótce przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencje z Tarczy Finansowej PFR będą musieli ją rozliczyć. W tym celu posłuży bankowość elektroniczna.

Tarcza Finansowa PFR jest programem pomocowym uruchomionym w celu ochrony rynku pracy oraz zapewnienia płynności finansowej firmom, które ucierpiały przez pandemię. Była uruchomiona w ramach Tarczy Antykryzysowej. W części bezzwrotna pomoc, została skierowana do 348 tys. mikrofirm oraz małych i średnich firm. Łączna wysokość pomocy wyniosła prawie 61 mld zł.

- reklama -

Rozliczenie krok po kroku

Zanim upłynie 12 miesięcy od wypłacenia firmie subwencji finansowej bank z którym została zawarta umowa o subwencje skontaktuje się się za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W ten sposób zostanie przedstawiona propozycja PFR dotycząca wysokości zwrotu w formie wstępnie uzupełnionego oświadczenia o rozliczeniu. Nie wszystkie pola formularza będą uzupełnione, niektóre należy wypełnić samodzielnie.

Propozycja PFR będzie bazować na informacjach uzyskanych z baz danych m.in. ZUS, Ministerstwa Finansów lub KAS. Początkowo możliwe będzie tylko zapoznanie się z tą propozycją, bez jej złożenia i rozliczenia. Będzie można to zrobić dopiero kiedy nadejdzie termin na złożenie oświadczenia o rozliczeniu subwencji (jest to pierwszy dzień po 12 miesiącach od dnia wypłacenia subwencji). Wtedy też możliwe będzie uzupełnienie formularza. Rozliczenia należy dokonać maksymalnie w ciągu 10 dni.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj