#KulturazDostawądoDomu. Co działo się w RCK?

vivo
Panie z Chóru Żeńskiego Vivo posadziły pelargonie, które będą zdobić płot od strony bocznego wejścia do budynku RCK

W ciągu ostatnich tygodni Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało koncert plenerowy i promocję 33. „Almanachu Prowincjonalnego”, tancerze odnieśli kolejne sukcesy, pracownicy RCK zakończyli remont sali w Strzesze, a członkinie chóru Vivo posadziły pelargonie.

Minęły kolejne tygodnie akcji #KulturazDostawądoDomu prowadzonej przez Raciborskie Centrum Kultury. Co znalazło się w programie tym razem?

- reklama -

– W RCK się dzieje i to konkretnie! Zacznijmy od pierwszego koncertu plenerowego w tym sezonie – wydarzenia o bajecznym tytule: „Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie” – kwartetu smyczkowego 4ever. Przepiękna pogoda, nastrojowa muzyka i otaczająca – budząca się do życia przyroda przyciągnęły tłumy do Arboretum Bramy Morawskiej – relacjonuje RCK. Pomysł, aby łączyć spotkania literackie z koncertami piosenki autorskiej, także sprawdził się znakomicie. Stało się to przy okazji promocji 33. numeru „Almanachu Prowincjonalnego”, który ukazał się w kwietniu, w sali widowiskowej Strzechy. Jak wspominają organizatorzy, warto było czekać na zakończenie obostrzeń i wieczór, którego bohaterami stali się Robert Gawłowski (Wrocław) – wiersze oraz Kuba Blokesz (Warszawa) – piosenki.

– W kąciku #AraToNieTylkoPapuga też wiele rewelacji! Na przykład informacja o tym, że Agata Kruszelnicka vel Żuk została wicemistrzynią Polski – International Dance Organization 2021 w street dance – tym samym obroniła zeszłoroczny tytuł. Co więcej – trójka naszych podopiecznych: Lidzia, Akro i Igorro trenujący breaking pod czujnym okiem Mateusza Budzika Siepetowskiego, przeszli eliminacje TanceBuda Challenge 2021 i zakwalifikowali się do finału w Zielonej Górze (30 maja). Trzymamy kciuki! – informuje RCK.

Agata Kruszelnicka wicemistrzynią Polski w street dance

– A pamiętacie jeszcze Silesian Jazz Daughterd z RCK? Kto z was był na koncercie piosenki musicalowej w lutym, miał okazję posłuchać tych niesamowitych dziewczyn: Alicji Ploch-Burdy, Joanny Skowyry, Pauliny Świerczek brzmiących jak jeden cudowny głos. Teraz pracują nad repertuarem na pełen koncert, który już na początku lipca – zapowiada RCK. – W tym cyklu musimy nadmienić, że przeszliśmy również pozytywne zamieszanie kwiatowe za sprawą pań z Chóru Żeńskiego Vivo, które zawsze zarażają nas nie tylko pięknym uśmiechem, ale i pozytywną energią! Panie śpiewająco posadziły pelargonie, które będą zdobić płot od strony bocznego wejścia do budynku. W oczekiwaniu na powrót do normalności i organizacji wydarzeń kulturalnych w budynku własnymi siłami wyremontowaliśmy kolejne pomieszczenia – tym razem salę kameralną w DK Strzecha. Jest teraz naprawdę piękna! – informuje RCK.

Jakiś czas temu instruktorzy RCK obiecali, że wrzucą coś do kompletu kolczyków SuperDuo. I tak oto powstała kwiecista bransoletka – wykonana przez instruktor RCK – Agnieszkę Patalong.

W kolejnym odcinku cyklu „Niezłe ziółko”, który tworzy instruktor RCK Danuta Jarosz, roślina, którą można obecnie podziwiać i nią się delektować: bez, którego właściwa nazwa to lilak. Na Facebooku RCK można przeczytać, jakie ma właściwości, dlaczego jest uznawany za kwiat zakochanych, a na koniec przepis na lemoniadę z bzu.

RCK zaprasza do śledzenia Facebooka: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury, ale też do uczestniczenia w naszych wydarzeniach na żywo, a jest w czym wybierać – Dzień Dziecka z RCK, koncert heavy-metalowy w ramach RoCK up!, Maluchy w Krainie Dźwięku i wiele, wiele innych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here