Warsztaty plecionkarskie i spływ kajakowy z GCK Nędza [ZDJĘCIA]

Warsztaty plecionkarskie i spływ kajakowy z GCK Nędza

Lampiony, a także ażurowe kosze i kwietniki powstały podczas warsztatów w GCK Nędza. Natomiast w niedzielę odbył się spływ kajakowy rzeką Mała Panew.

Weekend w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy upłynął bardzo aktywnie. 12 czerwca w filii GCK w Zawadzie Książęcej odbyły się warsztaty plecionkarskie, które były skierowane dla osób zarówno zaczynające swoją przygodę z wikliną, jak i tych, które chciały pogłębić swoje umiejętności. Miały powstać tylko lampiony, ale wyobraźnia uczestniczek w procesie tworzenia poniosła w różnych kierunkach, w efekcie czego powstały również przepiękne ażurowe kosze i kwietniki. – Serdeczne podziękowania dla naszej cierpliwej instruktorki stowarzyszenia Serfenta – Kasi Kowalskiej za przekazaną wiedzę i włożone serce. Spotkania mają charakter cykliczny i już dzisiaj zapraszamy na następne warsztaty, które odbędą się 10 lipca – zaprasza GCK.

- reklama -

– Natomiast 13 czerwca już z samego rana wyruszyliśmy na spływ kajakowy rzeką Mała Panew, nazywaną coraz częściej „Opolską Amazonką”. Jest to ciek w większości nieuregulowany, który zachował wiele pierwotnych cech. Wysokie brzegi, liczne zakola i naturalne przeszkody w postaci konarów, przewróconych drzew i kamieni – wszystkie te utrudnienia były dla uczestników prawdziwą atrakcją. Choć pogoda nie rozpieściła nas temperaturą, stan wody był idealny, a nurt wartki. Dzielnie pokonaliśmy odcinek z Krupskiego Młyna do Kielczy, a następnie zagrzaliśmy się przy ognisku i kawie. Gratulacje dla naszych kajakowiczów, zwłaszcza tych najmłodszych. Każdy dzień jest dobry, by przeżyć nową przygodę! – relacjonuje GCK Nędza.

fot. GCK Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj