Drużyna z raciborskiego Ekonomika najlepsza w Polsce

Ekonomik
Michał Kiner, Paweł Stępiński i Dawid Hamiga zajęli 1. miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich

Uczniowie raciborskiego Ekonomika Michał Kiner, Paweł Stępiński i Dawid Hamiga zajęli pierwsze miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Revas.

Michał, Paweł i Dawid to uczniowie klasy o profilu technik logistyk Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Ich drużyna odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie. W ramach prowadzenia wirtualnej działalności gospodarczej, mieli oni możliwość wcielenia się w rolę współwłaścicieli klubu fitness, zajmujących się świadczeniem usług z zakresu treningów oraz różnego rodzaju zajęć sportowych. Uczniowie zarządzali swoją wirtualną firmą „ForgeOfPower”, podejmując realistyczne decyzje biznesowe: zatrudniali pracowników, wyposażali ich stanowiska pracy, zakupywali zasoby potrzebne do realizacji sprzedaży, podejmowali decyzję dotyczące marketingu, określali popyt na usługi i je sprzedawali, rywalizowali o klientów z innymi firmami. Po dwóch miesiącach zmagań dostali się do ścisłego finału, gdzie poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej, a oni mimo wszystko okazali się najlepsi.

- reklama -

Nowoczesna forma edukacji

Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS to gry edukacyjne, dzięki którym uczestnicy zajęć zakładają i prowadzą wirtualne firmy.

– Gra jest rewelacyjna, umożliwia wykorzystanie naszych zdolności i wiedzy w praktyce. Przygotowuje nas do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w przyszłości. Gra nie należy do łatwych, wymaga myślenia i analizowania. Ważną umiejętnością jest również analiza podjętych decyzji i rynku – mówi Dawid Hamiga, jeden ze zwycięzców.

– Zdecydowałem się kilka lat temu wprowadzić do szkoły Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS, ponieważ jestem zdania, że nic tak dobrze nie oddaje rzeczywistości biznesowej, jak te symulacje. Uczestnicy gry wcielają się w role wirtualnych menedżerów, gdzie każda decyzja jest obarczona dużym ryzykiem. Sukces na rynku zależy tylko i wyłącznie od ich determinacji i przygotowania. Tak jak w życiu, co jest wartością dodaną tej gry – podkreśla Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu Paweł Ptak. Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe może być dla finalistów pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here