Silesian Jazz Daughters najlepsze na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Mikrofon Siemiona [WIDEO]

Silesian Jazz Daughters
Silesian Jazz Daughters

Silesian Jazz Daughters przygotowało na finał utwór „It don’t mean a thing” D. Ellingtona z 1973 r. Komisja zwróciła uwagę na precyzję wykonania utworu oraz piękne zmiksowanie trzech wokali.

Trzy wokalistki z Raciborskiego Centrum Kultury śpiewające w trzygłosie: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra i Paulina Świerczek, czyli tercet Silesian Jazz Daughters, zdobyły pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Mikrofon Siemiona w Siemianowicach Śląskich, w którym wzięło udział 120 wykonawców.

- reklama -

Zespół zawiązał się przy Raciborskim Centrum Kultury raptem w styczniu tego roku, w lutym wystąpił z dwoma utworami na koncercie piosenki musicalowej, a teraz wystartował w pierwszym swoim konkursie i od razu zdobył pierwsze miejsce. Na eliminacjach dziewczyny zaśpiewały „Pod papugami” w niezwykle ciekawej, ale i też wymagającej wokalnie aranżacji Adama Jarzmika – kompozytora z Katowic, z którym RCK współpracuje od roku. Jury w składzie: Alicja Boncol, Katarzyna „Puma” Piasecka, Bohdan Wantuła zachwycone wykonaniem pierwszego numeru od razu poprosiło o drugi kawałek, jakim był „Rum And Coca-Cola” – utwór z 1944 r. śpiewany przez słynne siostry The Andrew Sisters.

Po trzydniowych eliminacjach 12 podmiotów wykonawczych przeszło do finału. Podczas wczorajszego finału jury wyłoniło trzech zdobywców miejsc na podium oraz dwa wyróżnienia. Jak podkreślali jurorzy, poziom finału był niezwykle wysoki, natomiast o wygranej decydowały nie tylko umiejętności wokalne, ale również interpretacja, praca nad dykcją, emisją głosu oraz ogólny wyraz artystyczny. – Silesian Jazz Daughters przygotowało na finał utwór „It don’t mean a thing” D. Ellingtona z 1973 r., również w aranżu Adama Jarzmika i choć konkurencja była mocna, zdobyły pierwsze miejsce. Komisja zwróciła uwagę na precyzję wykonania utworu oraz piękne zmiksowanie trzech wokali. Ponadto doceniła świetną artykulację, dynamikę, synchronizację i odpowiedni dobór repertuaru: swingowo-jazzowego, po który wokaliści sięgają coraz rzadziej. Niewiele jest zespołów śpiewających w tercecie i brzmiących jak jeden głos, a do tego świadomych wokalnie, repertuarowo i scenicznie. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dziewczyny do tego wszystkiego wspaniale się prezentują na scenie – relacjonuje RCK. Konkurs Mikrofon Siemiona organizowany jest w Siemianowicach Śląskich od 2015 r.

Silesian Jazz Daughters wystąpi wraz z Adamem Jarzmikiem i jego sextetem podczas letniego koncertu na Bulwarach Nadodrzańskich w niedzielę 11 lipca o godz. 19:00. W repertuarze znajdą się światowe i polskie utwory w jazzowych i swingowych aranżacjach Adama Jarzmika.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj